Na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej czytamy: „Komisja Europejska podpisała trzecią umowę z firmami farmaceutycznymi BioNTech i Pfizer. W ten sposób zarezerwowano dodatkowe 1,8 mld dawek w imieniu wszystkich państw członkowskich UE na okres od końca 2021 r. do 2023 r. Pozwoli to na zakup 900 mln dawek obecnej szczepionki i szczepionki dostosowanej do wariantów, z opcją zakupu dodatkowych 900 mln dawek.”
Na przykładzie pilotażowego programu paszportów covidowych w Irlandii, wyraźnie widzimy, że rządy opowiadają nam bajki o tym, że paszport będzie wykorzystywany tylko do podróży międzypaństwowych. Plany rządów dotyczą regulacji dosłownie każdej dziedziny naszego życia: pracy, edukacji, komunikacji i rozrywki. Tak było przez kilka tygodni w Izraelu. Aktualnie Izrael zapowiada zniesienie paszportów covidowych.
Co ciekawe oficjalny kanał Health Passport Ireland na YT zmienił status swojego filmiku na prywatny. Materiał zebrał prawie same negatywne oceny. Filmik istnieje jeszcze na innym kanale i można go zobaczyć TUTAJ.
Im wiecej osób w danym kraju się zaszczepi, tym łatwiej będzie rządowi wprowadzić aplikacje regulujące różne obszary naszego życia za pomocą aplikacji, bo "paszport covidowy" nie jest aplikają zastępującą papierowe dokumenty.
Czym naprawdę są paszporty covidowe i w co mogą się zamienić, można przeczytać TUTAJ.
Proces szczepień na świecie i w Polsce będzie trwał
Mateusz Morawiecki i inni politycy PiS mówią Polakom: „Jeżeli wytrzymamy dwa tygodnie, to niebawem wszystko będzie dobrze i wrócimy do normalności”; „Zostańmy w domu w te święta, by następne były normalne”; „Kiedy nauczyciele się zaszczepią, dzieci wrócą do szkół”. Nietrudno się domyślić jak będzie brzmiała propaganda na jesieni: „Jeżeli dzieci się nie zaszczepią, to nie będzie stacjonarnych szkół”.
Rządy na całym świecie zapowiadają szczepienia dzieci i utrzymanie procesu szczepień. Dobrym przykładem jest Izrael.
„Miliony szczepionek przeciw COVID-19 domówił na jesień Izrael. Eksperci spekulują, że jest to reakcja na słowa dyrektora generalnego firmy Pfizer, Alberta Bourli, który powiedział w zeszłym tygodniu, że jego zdaniem podanie trzeciej dawki szczepionki będzie konieczne „gdzieś pomiędzy sześcioma a dwunastoma miesiącami” po otrzymaniu drugiej dawki, a potem co roku.
@@@
Jesienna kampania szczepień w Izraelu ma objąć również dzieci.” Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/W-zdrowym-ciele/Leki/Szczepionki/Izrael-przygotowuje-kampanie-szczepien-trzecia-dawka”
Dojdzie do segregacji sanitarnej?
Rząd rozważa wydzielenie części usług tylko dla osób zaszczepionych. Ostatnio rządowy ekspert prof. Włodzimierz Gut porównał osoby niezaszczepione do śmierdziuchów z komunikacji miejskiej, których można wyrzucić. Jego zdaniem przyjęcie do pracy powinno być warunkowane zaszczepieniem. Europoseł Witold Waszczykowski powiedział w Radiu Zet, że niezaszczepieni sami się wykluczą z normalnego życia. Daleko posunął się też dziennikarz Konrad Piasecki, pisząc na Twitterze: „Masz kod QR – jesteś zwolniony z testowania przy przekraczaniu granicy, wejdziesz do kina czy restauracji, nie będziesz liczony jako gość wesela.”
Wprowadzenie godziny policyjnej lub zakaz przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się zaszczepić zaproponował w Radiu Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.
Krakowski radny Łukasz Wantuch „rzucił” pomysł by krakowskie tramwaje były dostępne tylko dla zaszczepionych. Do segregacji sanitarnej nawołuje jeden z czołowych polityków obozu rządzącego: Jarosław Gowin. Minister Michał Dworczyk zapowiedział, że szczepienia na COVID mogą stać się sezonowe, jak na grypę.
Część krajów idzie jednak pod prąd.
W 11 stanach USA zakazano używania paszportów covidowych do regulacji normalnego życia. Jak będzie w Polsce?
Niebawem możemy obudzić się w świecie, w którym ciągle będziemy gonić za normalnością, ale nigdy jej nie otrzymamy. Będą przed nami co chwilę stawiane nowe warunki do spełnienia.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.