lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Kolejne dotacje z Mazowsza dla działkowców w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Kolejne dotacje z Mazowsza dla działkowców w Garwolinie

Dobre informacje z wczorajszego posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Działkowcy w Garwolinie otrzymają po raz kolejny wsparcie Samorządu Mazowsza na łączną kwotę 28 000,00 zł.


W ramach tegorocznej edycji MIAD 2021 miasto Garwolin aplikowało o dotacje na inwestycje dla trzech Rodzinnych Ogródków Działkowych w Garwolinie. Modernizacja sieci wodociągowej ROD “Zefirek”, instalacja fotowoltaiczna na świetlicy ROD “Wiaterek” i remont Domu Działkowca ROD “Relax” otrzymają wsparcie Samorządu Mazowsza, ale także Miasta Garwolin. Zadania zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

W minionym 2020 roku władzom miasta udało się pozyskać z budżetu Mazowsza łącznie 22 800,00 zł. na inwestycje na terenie ogródków. Taką samą kwotę dołożono działkowcom z budżetu Miasta. Rodzinne Ogródki Działkowe współfinansowały pozostały koszt inwestycji, czyli 20%. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj https://garwolin.pl/dzialkowcy-z-dotacjami-z-garwolina-i-mazowsza/

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego ideą jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych.

REKLAMA:


Ogrody działkowe stanowią nieodłączną część naszej miejskiej zieleni użytkowej. Generują wiele korzyści m.in. są dobrym przykładem zaangażowania mieszkańców w dbałość o wspólne dobro jakim jest otoczenie w którym żyją. Stwarzają okazję do prowadzenia ekologicznego trybu życia, zwłaszcza aktywnego spędzania czasu dla osób starszych oraz uprawy zdrowej i organicznej żywności. Wśród wielu zalet jakie niesie ze sobą utrzymywanie ogrodów działkowych można wymienić także pracę na świeżym powietrzu oraz wypoczynek. Dostarczają różnych roślin (np. kwiatów), zatrzymują wodę opadową, poprawiają jakość powietrza, ale również stanowią środowisko życia i migracji licznych zwierząt oraz roślin, przyczyniając się tym samym do zwiększenia miejskiej bioróżnorodności. Pszczoły, jeże czy ptactwo znajdują tam wyjątkową ostoję. Na istnieniu ogrodów działkowych zyskujemy wszyscy.

- Każdy teren zielony ma dla miasta coraz większe znaczenie, a wspólnie możemy więcej. Dziękuję Sejmikowi Województwa Mazowieckiego, Zarządowi Województwa Mazowieckiego, ale szczególnie dziękuję wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za wielkie wsparcie poparte czynami – podkreśla burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak. - Dziękuję również przedstawicielom działkowców Markowi Łagowskiemu, Teresie Skrajnej i Mieczysławowi Belce, że zgłaszacie nam potrzeby swoich środowisk – dodaje.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.