lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 11 lipca 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 11 lipca 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 5 lipca 2021 r.

Poszukiwania zaginionej kobiety na terenie gminy Wilga

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja od dyżurnego Policji o wznowieniu poszukiwań zaginionej kobiety. Działania zastępów straży polegały na przeszukaniu terenu Osiedla Wilga. W trakcie tych czynności odnaleziono kobietę, której następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, ułożono na desce typu nosze i z uwagi na trudno dostępny teren ewakuowano do miejsca, gdzie możliwy był podjazd zespołu ratownictwa medycznego. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

7 lipca 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Garwolin, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej niespełna godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

9 lipca 2021 r.

Plama oleju w Woli Rębkowskiej

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o oleju rozlanym na drodze powiatowej między Wolą Rębkowską, a Miętnem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


10 lipca 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin
Kilka minut po północy do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o dachowaniu pojazdu, którym podróżowały cztery osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej niespełna godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Udzielanie pomocy mężczyźnie po upadku z wysokości miejscowości Piaski

Po godzinie 9 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja od dyspozytora ratownictwa medycznego o potrzebie zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piaskach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który znajdując się w niezamieszkałym jeszcze budynku spadł z wysokości. Ponadto działania straży pożarnej polegały na wyznaczeniu i zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.
Ponadto w ubiegłym tygodniu odnotowano 23 interwencje polegające na usuwaniu drzew powalonych na drogi oraz 7 interwencji związanych z wypompowywaniem wody.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.