KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną dwóch zdarzeń drogowych

Dodano:
garwolin - Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną dwóch zdarzeń drogowych

Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Stawki w Garwolinie. Zderzyły się tam dwa pojazdy – samochód osobowy i skuter. W wyniku tego zdarzenia ranny został 16-latek, którego pogotowie z obrażeniami ciała zabrało do szpitala. To już kolejny poważny wypadek, którego prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Wczoraj, po godzinie 19, w rejonie skrzyżowania ulicy Staszica i Stawki w Garwolinie, prawdopodobnie z tej przyczyny doszło do kolejnego poważnego wypadku. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 18-letnia kierująca fordem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym skuterem marki Junak, którym kierował 16-latek. W zdarzeniu ucierpiał kierujący jednośladem i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kilka godzin wcześniej nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w Kozicach. Przed godziną 15 policjanci pojechali na miejsce zdarzenie drogowego, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący skodą na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej bmw, poruszającej się drogą główną. Sprawca został ukarany mandatem.

REKLAMA:


- Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po drodze z pierwszeństwem. Na skrzyżowaniu równorzędnym należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony, a podczas skrętu w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – przypomina mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.