KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

''Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok''

Dodano:
garwolin - ''Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok''

NieKANApowa ekipa posprzątała groby na garwolińskim cmentarzu.

- Kiedy w wrześniową sobotę słonko świeciło bardzo jasno, wybraliśmy się na nasz parafialny cmentarz, by posprzątać parę zaniedbanych grobów. Nikt nie powiedział, że sprzątać na cmentarzu można tylko tuż przed Wszystkimi Świętymi – relacjonują nieKANApowi.
- Pogoda dopisywała,  a dobry humor nas nie opuszczał. Nasza nieKANApowa ekipa dzielnie walczyła z trawą i trudem spiekoty dnia.  Zmęczeni, trochę  umorusani lecz zadowoleni z dobrze spełnionego uczynku wróciliśmy do domów – dodają.

REKLAMA:


Celem tego typu akcji jest zachęcenie ludzi do tego, by przy okazji sprzątania, porządkowania grobów swoich bliskich zwrócili baczną uwagę na zaniedbane, zarośnięte trawą groby obok i uprzątnęli chociaż jeden grób.
- Często codziennie mijamy zarośnięty grób (szczególnie na części dziecinnej cmentarza). Zawsze możemy go trochę ogarnąć. Nie tylko po to by ładnie wyglądał, ale po to był dowodem, że pamięć nigdy nie umiera – wyjaśniają nie KANApowi.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 4ee5d2cde6) Odpowiedz

Ta, a później sprzedadzą miejsca jako te atrakcyjne i mające wzięcie. Dlaczego stare groby, te np. sprzed IIwś nie są w żaden sposób objęte ochroną? Niech mi ktoś powie gdzie są groby Niemców z Iwś? Te za kapliczką po prawej stronie na górce?!