KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Mazowsze wspiera strażaków z Garwolina i gm. Wilga

Dodano:
garwolin - Mazowsze wspiera strażaków z Garwolina i gm. Wilga

Remont strażnicy czy zakup specjalistycznego sprzętu - to tylko niektóre inwestycje, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Radni województwa na ten cel przeznaczyli ponad 527 tys. zł. Do Garwolina i gm. Wilga trafi ponad 120 tys. Dziś członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc podpisały w tej sprawie umowy z beneficjentami.

Jak zauważa Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego, od tego jakim sprzętem dysponują mazowieccy strażacy, zależy przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. – Od wielu lat, konsekwentnie wspieramy mazowieckie ochotnicze straże pożarne dofinansowując zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu czy remonty strażnic. Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą pożary czy pomagają podczas klęsk żywiołowych, ale bardzo często jako pierwsi udzielają pomocy ofiarom wypadków. Dlatego właśnie ta nasza pomoc ma tak ogromne znaczenie – dodaje.

Wsparcie samorządu Mazowsza w wysokości 527 tys. zł trafi do 11 jednostek OSP z regionu siedleckiego. Dzięki pomocy przeprowadzone zostaną remonty strażnic w zakresie m.in. modernizacji posadzki, dachu czy stolarki okiennej. Do strażaków ochotników trafią także motopompy, rozpieracze, defibrylatory, pompy i nożyce hydrauliczne czy samochód ratowniczo-gaśniczy.

REKLAMA:


– W tym roku to już kolejne nasze wsparcie skierowane dla strażaków ochotników. Wiemy, że dzięki tej pomocy zwiększamy bezpieczeństwo nie tylko naszych mieszkańców, ale przede wszystkim tych, którzy o te nasze bezpieczeństwo dbają  – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.  


Lista beneficjentów z subregionu siedleckiego:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły, szpitala czy czegokolwiek innego za publiczne pieniądze jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że daje ci twoje własne pieniądze.

(, #IP d081946dfc) Odpowiedz

Lansowanie samego siebie za publiczne pieniadze stalo sie, niestety dniem powszednim. Co tych pare groszy z człowieka (zdawalo by sie) robi- odpowiedzcie sobie sami.