KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

20 - lecie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie

Dodano:
garwolin - 20 - lecie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie

2 października członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Żelechowie świętowali jubileusz 20- lecia powstania stowarzyszenia oraz Dzień Seniora.

W sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie spotkało się około 130 członków stowarzyszenia. Na uroczystość przybyli tez zaproszeni goście: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, była burmistrz Mirosława Miszkurka, radni rady powiatu garwolińskiego- Urszula Kobielus i Krzysztof Ośka, przewodniczący rady miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik, sekretarz gminy Beata Talarek, dyrektor M-GOK w Żelechowie Michał Sztelmach.

Uroczystość była okazją do podziękowań tym, którzy na przestrzeni lat aktywnie angażowali się w działalność stowarzyszenia. Podziękowania z rąk prezes stowarzyszenia Marty Rodak otrzymali żyjący założyciele – Irena Kowalska i Tadeusz Dębiński. Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami otrzymali też byli członkowie zarządów, które na przestrzeni dwóch dekad kierowały pracami stowarzyszenia. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali okolicznościowe upominki oraz dyplomy z podziękowaniami za wspólnie przeżyte chwile, za każde dobre słowo i wzajemne wsparcie wraz z życzeniami, aby jesień życia upływała w dobrym zdrowiu i obfitowała w same pogodne dni a dalsze lata członkostwa w stowarzyszeniu dostarczały samych pozytywnych wrażeń. Podziękowania za okazywane zrozumienie potrzeb seniorów i wspieranie działalności stowarzyszenia odebrali też burmistrz Łukasz Bogusz i była burmistrz Mirosława Miszkurka a także honorowy członek stowarzyszenia Sławomir Kowalski. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych założycieli i członków stowarzyszenia.

REKLAMA:


W swoim wystąpieniu burmistrz Łukasz Bogusz podkreślił, że od 20 lat członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów udowadniają, że jesień życia nie musi być szara i ponura a jednocząc się w działaniu życie może nabrać barw radości. Podziękował za zaangażowanie członków w życie lokalnej społeczności, za obecność przedstawicieli stowarzyszenia na uroczystościach kulturalnych i patriotycznych. Życzył zdrowia i pomyślności na dalsze lata działalności. Zadeklarował pomoc i wsparcie członkom stowarzyszenia w działaniu.

Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną przygotowaną przez Witolda Rybitwę, byłego prezesa stowarzyszenia, która w obrazowy sposób przedstawiała najciekawsze momenty z dwudziestoletniej historii stowarzyszenia i z pewnością dostarczyła oglądającym wielu wzruszeń.

Świętowanie zakończył okolicznościowy poczęstunek i zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Żelechowie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 36

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.