Wiadomości z Garwolina

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w SP nr 2 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w SP nr 2 w Garwolinie

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka byty przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

REKLAMA:


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie  wsparcia  i solidarności  z dziećmi,  których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Szkoły i przedszkola zdecydowały się uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie, która zorganizowała w ramach tego dnia konkursy wiedzy, prezentacje filmów i piosenek dotyczących praw dziecka. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w Niebieskim Pikniku Edukacyjnym pt. ”Prawa Dziecka”. W geście solidarności ze wszystkimi szkołami na całym świecie, z okazji rocznicy powstania praw dziecka, cała nasza społeczność w dniu dzisiejszym ubrana była w kolorze niebieskim.
Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy z UNICEF POLSKA.

Koordynator akcji w PSP nr 2 w Garwolinie- Justyna Trzpil, pedagog szkolny.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.