Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 21 listopada 2021 r.

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 15 do 21 listopada 2021 r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


15 listopada 2021 r.

Zdarzenia drogowe

O godz. 1:40 w Choinach doszło do zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Godzinne działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu źródła prądu w pojeździe.

W Lucinie o godz. 8:45 na drodze powiatowej doszło do dachowania samochodu osobowego.
Na skutek zdarzenia ranna została jedna osoba. Niespełna godzinne działania czterech zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podaniu prądu piany ciężkiej pod pojazd oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch drogowy na czas trwania działań był całkowicie zablokowany.

Drzewo nad budynkiem mieszkalnym

W Goździku o godz. 14:30 doszło do złamania konaru drzewa, który stworzył zagrożenie dla budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej trwając blisko dwie godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wycięciu nadłamanego fragmentu drzewa przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego.

Zdarzenie medyczne

Przed godz. 10 w Jaźwinach, trzy zastępy straży uczestniczyły w zdarzeniu medycznym. Działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej znajdującej się w budynku mieszkalnym, a następnie przekazaniu jej przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Czas akcji to 1:30 godz.

16 listopada 2021 r.

Olej na drodze

Po godz. 21 zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy oleju w Izdebniena drodze powiatowej. Działania polegały na sorpcji i neutralizacji oleju na jezdni. Czas działań wyniósł pół godziny.

17 listopada 2021 r.

Pożar kotłowni

W Woli Rębkowskiej tuż przed godz. 1 doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Działania czterech zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji oraz podaniu jednego prądu gaśniczego na palące się w kotłowni drewno. Następnie przewietrzono pomieszczenie kotłowni i usunięto na zewnątrz nadpalone materiały. Czas interwencji wyniósł jedną godzinę.

Pożar budynku gospodarczego
W Janówku, gm. Żelechów około godz. 9:30 doszło do pożaru poddasza obory. Pierwsze działania gaśnicze przeprowadził właściciel posesji, który przy użyciu wiader z wodą przygasił pożar. Działania trzech zastępów straży trwające ponad jedną godzinę polegały na dogaszeniu tlących się materiałów przy użyciu prądu wody.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego
W Garwolinie przed godz. 19 dwa zastępy straży udzieliły pomocy ZRM w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym. Wewnątrz znajdowała się osoba wymagająca pomocy medycznej. Czas działań to 45 minut.

REKLAMA:


18 listopada 2021 r.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym

W Gąsowie przed godz. 7 doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Użytkownik budynku ugasił pożar zasobnika pieca przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wybraniu materiału palnego z pieca oraz przewietrzeniu budynku. Czas interwencji wyniósł niespełna jedną godzinę.

Pomoc kobiecie, która zasłabła w sklepie spożywczym

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja, że z powodu braku wolnego zespołu ratownictwa medycznego jest konieczność podjęcia działań o charakterze medycznym wobec kobiety, która zasłabła w sklepie spożywczym na terenie Garwolina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży. Działania polegały na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, do momentu przybycia ZRM. Kobieta po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia, ponieważ nie wymagała hospitalizacji. Akcja trwała jedną godzinę.

19 listopada 2021 r.

Płonąca ciężarówka

W Gończycach o godz. 21 na drodze wojewódzkiej nr 807 doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Działania czterech zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany na paląca się kabinę pojazdu. Czas działań wyniósł dwie godziny.

Zerwana linia

W Choinach o godz. 21 w pasie drogi wojewódzkiej doszło do zerwania napowietrznej linii energetycznej. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia pogotowia energetycznego, które usunęło zerwane linie z pasa drogowego, likwidując zagrożenie. Na czas działań ruch na drodze wojewódzkiej został zamknięty.

20 listopada 2021 r.

Drzewo na drodze

W Pilawie o godz. 7:30 na drodze gminnej doszło powalenia drzewa przez wiatr. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu pilarki pocięciu drzewa oraz usunięciu na pobocze. Czas działań wyniósł pół godziny.

Zatrucie tlenkiem węgla w miejscowości Nowy Puznów
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o osobie poszkodowanej na skutek ulatniającego się tlenku węgla w budynku mieszkalnym w miejscowości Nowy Puznów. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania polegały na dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach, które potwierdziły jego obecność, a następnie przewietrzeniu budynku. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie medyczne w Garwolinie
O godz. 17 dwa zastępy straży udzieliły pomocy osobie poszkodowanej znajdującej się w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Działania trwające blisko jedną godzinę polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.