KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Chór Miasta Garwolina powraca kolędowo

Dodano:
garwolin - Chór Miasta Garwolina powraca kolędowo

Najpiękniejsze polskie kolędy w wyszukanych aranżacjach zaprezentuje już w najbliższych dniach Chór Miasta Garwolina. Zespół zaśpiewa w Górkach i w Garwolinie.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Chór Miasta Garwolina powraca do koncertowania. Na początek zaprezentuje się przed publicznością w repertuarze kolędowym. Koncerty odbędą się w dwóch garwolińskich kościołach oraz w sanktuarium w Górkach.

- Podczas każdego koncertu wykonamy kilkanaście utworów. Będą to najpiękniejsze polskie kolędy, które wszyscy doskonale znamy i chętnie śpiewamy w naszych domach. Zaprezentujemy je w wyjątkowych, wyszukanych aranżacjach –
mówi Radosław Mitura, dyrygent Chóru Miasta Garwolina.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, chórzyści zaśpiewają w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach - podczas mszy świętej o godzinie 10:00 oraz po jej zakończeniu. Tego samego dnia o godzinie 12:30 wykonają koncert w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

REKLAMA:


23 stycznia o godzinie 12:00 chór wystąpi w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – zapewni oprawę mszy świętej, a po niej wykona koncert.
Partie solowe wykonają: Aleksandra Bienias, Aleksandra Tudek, Arkadiusz Buczkowski i Sławomir Giska.

Chór Miasta Garwolina działa w ramach Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy dyrektora ośrodka Jarosława Kargola. Założycielem i dyrygentem chóru jest Radosław Mitura. Zespół ma na swoim koncie setki koncertów nie tylko w powiecie garwolińskim, ale także na terenie kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach – między innymi w Czechach, Macedonii, Hiszpanii i Grecji.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.