Wiadomości z Garwolina

Pilot samolotu zauważył pożar. Do akcji ruszyło 10 zastępów straży

Dodano:
garwolin - Pilot samolotu zauważył pożar. Do akcji ruszyło 10 zastępów straży

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych doszło do pożaru na wyspie na Wiśle, w miejscowości Kraski Górne. O pożarze, według mediów ogólnopolskich, miał poinformować pilot samolotu. W akcji gaśniczej udział wzięło 10 zastępów straży z powiatu garwolińskiego.

- Po godzinie 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy na wyspie znajdującej się na rzece Wiśle, w miejscowości Kraski Górne. Działania straży polegały na przeprawieniu się przez rzekę przy użyciu łodzi motorowej i prowadzeniu działań gaśniczych na wyspie z wykorzystaniem szpadli, tłumic i jednego prądu wody. Spaleniu uległo kilkadziesiąt hektarów suchej trawy. W akcji trwającej osiem godzin udział brały cztery zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP - informuje mł. bryg. Tomasz Biernacki z KP PSP w Garwolinie.

Zdjęcia: OSP Maciejowice

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 10

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.