Wiadomości z Garwolina

Gmina Garwolin złożyła 3 wnioski o dofinansowanie inwestycji z Polskiego Ładu

Dodano:
garwolin - Gmina Garwolin złożyła 3 wnioski o dofinansowanie inwestycji z Polskiego Ładu

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk informuje, że gmina złożyła 3 wnioski o dofinansowanie inwestycji w ramach Polskiego Ładu. Dofinansowaniem mogą być objęte: modernizacja kolejnych13 kilometrów dróg, modernizacja szkoły w Michałówce i rozbudowa szkoły w Woli Władysławowskiej.


Samorząd gminy Garwolin złożył wniosek o dofinansowanie 13 km dróg za kwotę około 8 mln zł. Zmodernizowana ma być ul. Pogodna w Miętnem  i ul. w Starym Puznowie w kierunku Żabieńca.
- Droga w Starym Puznowie łączy naszą gminę z gminą Parysów, ale nasi mieszkańcy z niej korzystają. Zostanie wykonana w technologii tłucznia budowlanego – informuje wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

W ramach dofinansowania może być zrealizowana ul. Wspólna od ul. Starowiejskiej do ul. Warszawskiej. Przy ul. Warszawskiej będzie chodnik od ul. Słowackiego do Szpitala Powiatowego.

W Sulbinach ma zostać zmodernizowana ul. Leśna, ul Łąkowa i ul. Dębowa. W Rudzie Talubskiej ul. Polna i Słoneczna. Poprawiona zostanie ulica w Starej Hucie do Kościelisk . W Woli Rębkowskiej przebudowana zostanie Lipowa i dwie inne ulice (więcej wkrótce).

REKLAMA:


W Jagodnem na ul. Lawendowej i Jaśminowej ma zostać rozłożony tłuczeń na długości 2,5 km. W Górkach samorząd zmodernizuje ul. Lipową. W Rębkowie zostanie wykonana ul. Zacisze, a na Podbieli ma zostać wykonane poszerzenie drogi na pas rowerowy. W Lucinie droga przylegająca do budynków mieszkalnych będzie posypana tłuczniem. Ul. Księdza Pasionka od Izdebnika do Górek także doczeka się modernizacji.

W Zakąciu ma zostać wykonany z asfaltu odcinek drogi w kierunku szkoły w Wilkowyi.

Drugi wniosek 5-milionowy zakłada modernizację szkoły w Michałówce.
- Jest dużo problemów z odwodnieniem przy szkole, z instalacją elektryczną i z zagospodarowaniem terenu dookoła. Chcielibyśmy te środki wykorzystać na ten cel – mówi wójt gminy Garwolin.

Aż 8 mln złotych ma pochłonąć rozbudowa szkoły w Woli Władysławowskiej. - W szkole potrzebne są nowe sale lekcyjne i sala gimnastyczna, która posłuży nie tylko uczniom, ale także mieszkańcom gminy – mówi Marcin Kołodziejczyk.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.