KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Wypadek w Uninie. 19-latka w szpitalu

Dodano:
garwolin - Wypadek w Uninie. 19-latka w szpitalu

Kilka policyjnych patroli pracowało wczoraj na miejscu wypadku drogowego w m. Unin. W zdarzeniu uczestniczyły 2 samochody osobowe. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdami w tym samym czasie wykonywali manewry – jeden wyprzedzania, drugi skrętu.


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17 w Uninie. Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letnia kierująca oplem, w trakcie wyprzedzania volkswagena, uderzyła w lewy przód tego pojazdu. 19-letnia kierująca volkswagenem skręcała w tym czasie na jedną z posesji. W wyniku uderzenia jej auto wjechało w ogrodzenie. Kobieta z opla z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policja przypomina

Pamiętajmy, że wyprzedzanie jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych manewrów, wykonywanych w ruchu drogowym, szczególnie na drodze dwukierunkowej. Nieprawidłowe wyprzedzanie jest jednocześnie jedną z głównych przyczyn wypadków. Również decydując się na wykonanie każdego innego manewru na drodze, chociażby skrętu, powinniśmy wcześniej upewnić się, że możemy wykonać go bezpiecznie. Wszystkie manewry należy odpowiednio wcześniej sygnalizować.

REKLAMA:


Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. Manewr wyprzedzania można podzielić na 3 etapy:

    Przygotowanie do wyprzedzania
- należy upewnić się, czy istnieje odpowiednia widoczność na drodze, czy jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na drodze, czy zdążymy wyprzedzić pojazd zanim z naprzeciwka nadjedzie inny pojazd (w sytuacji, gdy podczas wyprzedzania musimy zjechać na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego), czy pojazd jadący za nami nie rozpoczął już manewru wyprzedzania oraz czy kierujący jadący przed nami nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania, zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.
    Wyprzedzanie - jadąc obok pojazdu wyprzedzanego należy uważać, aby zachować bezpieczny odstęp. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m. Kierunkowskaz powinien już być wyłączony.
    Zachowanie po wyprzedzeniu - ostatnia faza polega na włączeniu prawego kierunkowskazu, upewnieniu się, że przy zjeżdżaniu w prawo przed pojazd wyprzedzany nie zajedziemy mu drogi, a następnie wyłączeniu kierunkowskazu


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

dno (, #IP 1ce3a9c80f) Odpowiedz

raz winien ten kto skręca innym razem ten kto wyprzedza

Do autora tego artykułu (, #IP 8534226295) Odpowiedz

Które auto wjechało w ogrodzenie ????

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

znam obydwie, jeżdżą szybko ale bezpiecznie, nie zamulają, taki mają styl jazdy

(, #IP 7ac8478fe9) Odpowiedz

na drodze to obowiązują zasady ruchu drogowego a nie styl jazdy.

(, #IP 7ac8478fe9) Odpowiedz

puk puk? kto tam? mózg

Kobiety (, #IP af24a81a4f) Odpowiedz

:)