reklama

Wypadek w Uninie. 19-latka w szpitalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wypadek w Uninie. 19-latka w szpitalu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaKilka policyjnych patroli pracowało wczoraj na miejscu wypadku drogowego w m. Unin. W zdarzeniu uczestniczyły 2 samochody osobowe. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdami w tym samym czasie wykonywali manewry – jeden wyprzedzania, drugi skrętu.
reklama


Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17 w Uninie. Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letnia kierująca oplem, w trakcie wyprzedzania volkswagena, uderzyła w lewy przód tego pojazdu. 19-letnia kierująca volkswagenem skręcała w tym czasie na jedną z posesji. W wyniku uderzenia jej auto wjechało w ogrodzenie. Kobieta z opla z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policja przypomina

Pamiętajmy, że wyprzedzanie jest jednym z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych manewrów, wykonywanych w ruchu drogowym, szczególnie na drodze dwukierunkowej. Nieprawidłowe wyprzedzanie jest jednocześnie jedną z głównych przyczyn wypadków. Również decydując się na wykonanie każdego innego manewru na drodze, chociażby skrętu, powinniśmy wcześniej upewnić się, że możemy wykonać go bezpiecznie. Wszystkie manewry należy odpowiednio wcześniej sygnalizować.
@@@
Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. Manewr wyprzedzania można podzielić na 3 etapy:

    Przygotowanie do wyprzedzania
- należy upewnić się, czy istnieje odpowiednia widoczność na drodze, czy jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na drodze, czy zdążymy wyprzedzić pojazd zanim z naprzeciwka nadjedzie inny pojazd (w sytuacji, gdy podczas wyprzedzania musimy zjechać na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego), czy pojazd jadący za nami nie rozpoczął już manewru wyprzedzania oraz czy kierujący jadący przed nami nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania, zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.
    Wyprzedzanie - jadąc obok pojazdu wyprzedzanego należy uważać, aby zachować bezpieczny odstęp. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla, hulajnogi elektrycznej, urządzenia transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m. Kierunkowskaz powinien już być wyłączony.
    Zachowanie po wyprzedzeniu - ostatnia faza polega na włączeniu prawego kierunkowskazu, upewnieniu się, że przy zjeżdżaniu w prawo przed pojazd wyprzedzany nie zajedziemy mu drogi, a następnie wyłączeniu kierunkowskazu

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo