KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Severyn Smykalo najlepszy w turnieju szachowym. ZS nr1 wygrywa drużynowo

Dodano:
garwolin - Severyn Smykalo najlepszy w turnieju szachowym. ZS nr1 wygrywa drużynowo

28 uczniów z siedmiu szkół średnich walczyło podczas VIII Powiatowego Turnieju Szachowego dla Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego. Rywalizacja odbywała się zarówno na poziomie indywidualnym jak i drużynowym. Wielkie emocje towarzyszyły kolejno rozgrywanym partiom, a zawodnicy, którzy przybyli na turniej, stanowili naprawdę powiatową śmietankę szachową.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, zaraz za nim uplasował się Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, zaś trzecie miejsce wywalczyło Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego w Garwolinie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Severyn Smykalo z ZS Nr 1 w Garwolinie, Jan Górski z LO w Garwolinie zajął drugie miejsce, trzecie Jarosław Martyniuk z ZS Nr 1 w Garwolinie.

REKLAMA:


Nagrody i pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski, radna powiatowa Urszula Kobielus oraz dyrektor Liceum w Żelechowie Sylwia Tomaszek. Koordynatorem turnieju był Andrzej Głodek, nauczyciel z Żelechowa, którego szachy od lat są wielką pasją.

Wicestarosta Marek Ziędalski wyraził zadowolenie z powodu organizacji powiatowych rozgrywek szachowych po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Podziękował organizatorowi - Liceum Ogólnokształcącemu w Żelechowie na czele z panią dyrektor Sylwia Tomaszek za podtrzymywanie tej cennej idei, a zwłaszcza Andrzejowi Głodkowi, nauczycielowi tej szkoły, propagatorowi gry w szachy i pomysłodawcy rozgrywek powiatowych. Wicestarosta zwrócił się również do nauczycieli i uczniów z powiatu, wśród których byli także uczniowie z Ukrainy, gratulując im osiągniętych wyników.

Gratulujemy najlepszym szachistom!

 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.