Wiadomości z Garwolina

Aresztowany za znęcanie się nad żoną

Dodano:
garwolin - Aresztowany za znęcanie się nad żoną

Garwolińscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec żony. Sąd Rejonowy, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.


Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 39-latek wobec swojej żony. Jak ustalili funkcjonariusze awantury, wyzwiska, groźby i przemoc w tej rodzinie trwały od dwóch miesięcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom podstawy, żeby przedstawić 39-latkowi zarzuty popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą. Sąd Rejonowy w Garwolinie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Policja przypomina!
Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje. Skutecznym narzędziem ochrony osób doznających przemocy jest procedura „Niebieskie Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskie Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Psycholog (, #IP 6920f69fa8) Odpowiedz

Skąd się biorą awantury w domu i ewentualnie alkoholizm? To proste, ludzie często nie dorośli do związków,a jeszcze bardziej do posiadania dzieci. Pojawiają się one na świecie, wszyscy je kochają,ale za moment, kobiety (mężczyźni w mniejszym stopniu) nie mogą złapać równowagi między miłością do dziecka,a miłością do męża. Czują się zmęczone, nie dbają o swój wygląd,nie interesuje ich pożycie małżeńskie. Facet jako zwierzę prokreacyjne widząc to,na początku, stara się jeszcze jakoś zabiegać o względy partnerki,ale za chwilę brak odzewu i monotonia wywołują irytację, następnie wybuchy złości, aż wreszcie pojawić się mogą przemoc i alkohol. W najlepszym wypadku znajdzie tą która ma mu coś do zaoferowania. Niestety i to jest naukowe udowodnione,80% (na początkowym etapie) za rozpady związków odpowiadają kobiety,potem wtrącanie się do związków, rodziny,a ok 15 % to już nałogi i przemoc.

Nicola Kargul (, #IP 1e8a1c48e3) Odpowiedz

„Przemoc w rodzinie to fałszywe pojęcie to są słowa sędziego Trybunału Konstytucyjnego Justyna Piskorskiego (PiS) a skoro mówi to sędzia z PiSu to znaczy, że tak właśnie jest. zwłaszcza w Katolickim i PiSowskim Garwolinie. Także swoje teorie Pani/Panie psycholog niech Pan/Pani zachowa dla siebie nie kompromituje się bredniami wypisywanymi w necie.

zdegustowana sąsiadka (, #IP 5c391419b1) Odpowiedz

pani zono, przysięgała pani przed ołtarzem? przysięgała a teraz co na policję bo po buźce się dostało. oj nieładnie, nieładnie. poza tym łobuz kocha najbardziej.