Wiadomości z Garwolina

Dostał 1500 zł mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Dodano:
garwolin - Dostał 1500 zł mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Policjanci podczas patrolu ulicy Kościuszki w Garwolinie zauważyli kierującego pojazdem marki opel, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na oznakowanym przejściu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Na mężczyznę zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych, a do konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych.

Wczoraj przed godziną 17 policjanci z garwolińskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, podczas patrolu ulicy Kościuski w Garwolinie, na wysokości pasażu AS, zauważyli kierującego pojazdem marki opel, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze wobec lekkomyślnego kierowcy podjęli kontrolę drogową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenie nałożyli na 41-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego mandat w wysokości 1500 zł i do jego konta kierowcy dopisali 10 punktów karnych.

REKLAMA:


Garwolińscy policjanci przypominają, że pieszy wchodzący na przejście, ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, gdy zbliża się do „zebry” oraz obserwować nie tylko przejście dla pieszych, ale i jego okolicę. W tym celu powinien zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub na nie wchodzącego i ustąpić mu pierwszeństwa.

Pamiętajmy również o obowiązkach pieszych. Nie mogą oni korzystać z telefonów lub innych urządzeń elektronicznych podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Równocześnie zabrania się pieszemu, wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Janusz (, #IP 6abc7d84c1) Odpowiedz

Takie kary to już ciemiężenie społeczeństwa. Element represji i narzędzie władzy w systemie autorytarnym. Nie masz nic do powiedzenia, guzik zarabiasz, a jak się wychylisz do doładują Ci jak na Białorusi, czy w Rosji. Element władzy służący zastraszeniu i sterroryzowaniu społeczeństwa. Mandaty te powymyślali ludzie, którzy biorą 20 000 diety miesięcznie, zazwyczaj nie mają prawa jazdy i wszędzie ich wożą.

(, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Przestrzegaj przepisów i nikt cię nie będzie ciemiężył. Piesi chcą żyć.

olo (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

Jestem za tym żeby karać na przejściach. Jednak wysokość mandatów gdzie średnie lokalne zarobki nie przekraczają 3 tyś na rękę. Nadgorliwość i ocena policji jest chora w tym chorym kraju kierowanym przez chory rząd

Nicola Kargul (, #IP 1e8a1c48e3) Odpowiedz

3000? w garwolinie? chyba 30000

Gość (, #IP a80c397f06) Odpowiedz

Więc proponuję ustawić tajniaka przy przejściu dla pieszych przy PKS i niech wypisują mandaty młodzieży zapatrzonej w smartfony na pasach.jak karać to także pieszych...

Ucichła sprawa nagrań z kamerki samochodowej jadących policjantów na czerwonym świetle. (, #IP d91352a546) Odpowiedz

Nie upieram się, bo może została informacja przeoczona przeze mnie, a jeśli nie to dobrze byłoby poinformować opinię publiczną, ile wymierzono kary finansowej dla kierowców policjantów w PLN i o nałożonych na nich punktów karnych...?

100/100 (, #IP 2ed9ce4f84) Odpowiedz