Wiadomości z Garwolina

Zbiornik retencyjny na Różanej będzie się co jakiś czas napełniał

Dodano:
garwolin - Zbiornik retencyjny na Różanej będzie się co jakiś czas napełniał

Urząd Miasta Garwolin informuje, że nie planuje wykonania odwodnienia ulicy Różanej, która aktualnie pełni funkcję ''zbiornika retencyjnego''. Sytuacja może się poprawić tylko, kiedy samorząd przebuduje całą drogę, a na to potrzebne są środki zewnętrzne.

Ulica Różana po modernizacji ul. Asnyka w Garwolinie, co jakiś czas jest zalana wodą. Problem pojawiał się w mediach już kilkukrotnie. U nas TUTAJ i TUTAJ. Miasto Garwolin pod koniec lutego obiecywało, że zajmie się problemem, ale nic się nie zmieniło. Mieszkańcy Działek są już nieco zirytowani sytuacją, ale dobry humor ich nie opuszcza. Niedawno zrobili sobie zdjęcia na ul. Różanej, podczas ''łowienia ryb''.

- Miasto Garwolin planowało wykonanie tymczasowego odwodnienia jezdni ul. Różanej, które miało polegać na budowie urządzenia rozsączającego wodę opadową w pasie zieleni. Rozwiązanie to mogłoby się sprawdzić jedynie w przypadku zagospodarowania wód opadowych i roztopowych pochodzących tylko z pasa drogowego ul Różanej – informuje Wojciech Zalewski, kierownik Wydziału Techniczno - Inżynieryjnego Urzędu Miasta Garwolin.

- Problemem uniemożliwiającym wdrożenie tego rozwiązania, są zbyt duże ilości wód spływających z posesji (z dachów i powierzchni utwardzonych) bezpośrednio na jezdnię, szczególnie podczas bardzo intensywnych opadów, które ostatnio miały miejsce. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wody takie powinny być zagospodarowane w obrębie działki – dodaje urzędnik.

REKLAMA:


UM Garwolin informuje, że do czasu kompleksowej przebudowy ul. Różanej, która definitywnie wyeliminuje problem odwodnienia drogi, będzie monitorował sytuację, a gdy zajdzie konieczność pracownicy Urzędu będą odpompowywać wodę z ulicy.

- Przypominamy, że przy intensywnych opadach problem zalewania dróg w mieście pojawia się także w miejscach, gdzie wybudowana jest kanalizacja deszczowa i dotyczy to nie tylko Garwolina, ale również innych miast – pociesza Wojciech Zalewski.

Sytuacja może się zmienić tylko, kiedy ul. Różana zostanie kompleksowo przebudowana.
- Zapewniamy, że w przypadku, gdy pojawi się możliwość wnioskowania o środki zewnętrzne na modernizację ul. Różanej, Miasto Garwolin będzie o nie aplikowało – zapewnia urzędnik.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

!!! (, #IP ba9257239d) Odpowiedz

Czy wy myślicie, ze Garwolin zaczyna i kończy się na działkach.???? Ogarnijcie się ludzie! Był zrobiony chodnik i któraś ulica. Oprócz działek są inne inwestycje.

Irokez (, #IP f909846273) Odpowiedz

Wynika, że to taki Radny BEZRADNY. Znając życie to ma tyle do powiedzenia co Żyd za okupacji. Mieszkańcy docencie to przy urnach!!

Pytanie: (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Kto jest radnym na działkach? Gdzie to można sprawdzić?

olo (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

radny to jakiś przyjezdny człowiek nie wiadomo skąd. Wkroczył w szeregi pewnej partii która wybiła nie jednego człowieka. Ludzie z tej partii prawdopodobnie w innym przypadku nie poradziłby sobie w życiu

malarz (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

Lepiej pływać niż jeździć ul Słowackiego która zapada się po zrobieniu kanalizacji kilka lat wcześniej.Droga dramat jedyna pozostała !!! Jest jeszcze jedna droga szutrowa której szkodliwy pył wdychają mieszkańcy w suche dni!!! Na działkach mamy na drodze jeziora, wyboje oraz błoto, pył . Kto tam jest Radnym , że sobie tak słabo radzi ?

Mieszkaniec (, #IP 887f089281) Odpowiedz

A co w tej kwestii robi radny z terenu działek ? czyżby był radnym tylko w swoich prywatnych sprawkach. Trzeba to pamiętać przy okazji najbliższych wyborów !!!

pomoc sąsiedzka (, #IP 2b629328d1) Odpowiedz

Proszę skontaktować się z radnym J.S., na pewno zorganizuje jakąś kładkę ;)

aw (, #IP 1e8a1c48e3) Odpowiedz

może nogE yooh będzie poławiał w tym zbiorniku ?