Wiadomości z Garwolina

Znieważył dyspozytorów numeru alarmowego 112 (nagranie)

Dodano:
garwolin - Znieważył dyspozytorów numeru alarmowego 112 (nagranie)

Operatorzy numerów alarmowych objęci są ochroną przysługującą funkcjonariuszom publicznym. Przekonał się o tym 18-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który usłyszał zarzut znieważenia dyspozytorów numeru alarmowego 112 oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Może mu grozić do 3 lat więzienia.


Wiele osób blokując numery alarmowe nie zdaje sobie sprawy, że często ich zachowanie odbiera szanse na udzielenie pomocy osobom naprawdę tego potrzebującym. Niestety zdarza się, że dzwoniący robią sobie żarty z operatorów, proszą o realizację abstrakcyjnych próśb, czy też po prostu pod wpływem alkoholu znieważają i obrażają pracowników obsługujących numery.

- Taką postawą wykazał się 18-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna pod wpływem alkoholu kilkukrotnie zadzwonił na numer alarmowy i wyzywał słowami wulgarnymi operatorów. Żądał interwencji policji, bo twierdził, że rodzina nie chce go wypuścić z domu po piwo. Po odmowie przyjęcia zgłoszenia mężczyzna groził, że „wbije sobie nóż w serce”. 18-latek pomimo upomnień nie chciał się rozłączyć i ciągle powtarzał obelgi i wyzwiska – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


- Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. W toku czynności okazało się, że 18-latek świętował w tym dniu swoje urodziny. Usłyszał zarzut znieważenia operatorów numeru 112 i wywierania wpływu na czynności urzędowe. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia – dodaje policjantka.

Przypominamy, że operatorzy numerów alarmowych zostali objęci ochroną przysługującą funkcjonariuszom publicznym. Chodzi o zapobieganie sytuacjom, w których osoby dzwoniące bezkarnie grożą i znieważają operatorów numerów alarmowych. Zgodnie z prawem określone czyny zagrożone surowszą karą, jeśli zostały dokonane wobec funkcjonariusza publicznego, niż wobec innej osoby.
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pan Jan (, #IP 8efd042932) Odpowiedz

I pomyśleć że ten element popadł w nałóg alkoholowy za nasze podatki w postaci 500 plus, to jest chore że patologie przepijają 500 plus a rząd PiSu nic z tym nie robi bo taki element to ich podstawowy elektorat...

Nicola Kargul (, #IP 1e8a1c48e3) Odpowiedz

żal ci, że nie dostajesz kasy? on bierze boi mu się należy i może z nią zrobić co chce. jak chce to wyda na alko jak chce to na proszek. a ty masz zapier.... żeby on miał za co balować. Zawsze będę głosowała na PiS bo pis mi daje kasę

(, #IP bd66c497c2) Odpowiedz

chce Wam przypomnieć że chłopak ma 18 lat - nie dostaje 500+. Tym bardziej nie on sam, wcześniej dostawali jego rodzice