KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Sukces Emilii Mazek na zawodach w Wiedniu

Dodano:
garwolin - Sukces Emilii Mazek na zawodach w Wiedniu

Emilia Mazek uzyskała w 39 Vienna City Marathonie fantastyczny wynik – 2 godziny 43 minuty i 54 sekundy i poprawiła dotychczasowe najlepsze osiągnięcie o prawie 9 minut! W kategorii Open zajęła XIV miejsce, była najlepszą Polką i trzecią Europejką. Do klasy mistrzowskiej, która wynosi 2 godz. i 40 min już niedaleko i to jest teraz celem tej niezwykle ambitnej i walecznej zawodniczki Wilgi Garwolin.

W imprezie wystartowało prawie 4 tysiące biegaczy, a wszystkie miejsca w czołówce zajęli biegacze rodem z Kenii i Etiopii. Wśród Europejek najlepsza była Słowenka Neja Kriosinar. Druga była Nataliya Lehonkowa z Ukrainy, a trzecia nasza zawodniczka Emilia Mazek.

- Wiedeńska trasa jest w miarę płaska, bez męczących podbiegów – co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych rezultatów. Temperatura  w granicach 14 stopni  - też odpowiadająca biegom długim. Zaczęłam odważnie, na czas w granicach 2.40 i po 21 kilometrze (półmaraton) miałam 1.20.05 i wydawało mi się, że dotrwam do końca w tym tempie. Niestety od 15 kilometra biegłam samotnie, co przy przeciwnym wietrze musiało się odbić negatywnie na moim tempie.  Ale i tak jestem bardzo usatysfakcjonowana, że osiągnęłam taki rezultat. Teraz marzy mi się, żeby w jesiennym Maratonie Warszawskim zaatakować klasę mistrzowską - tak skomentowała swój wiedeński start sama zawodniczka. A my wierzymy, że i tym razem marzenia Emilii się spełnią…

Progresja wyników Emilii Mazek:                                                                                                                                                2019 – debiut – 2.55.23s  - Warszawa
2021 – 2.52.25s – Amsterdam
2022 – 2.43.54s – Wiedeń

 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.