Wiadomości z Garwolina

Szkoła Podstawowa w Rębkowie wzbogaci się o stołówkę

Dodano:
garwolin - Szkoła Podstawowa w Rębkowie wzbogaci się o stołówkę

Gmina Garwolin ma już wstępną koncepcję projektową nowej stołówki przy Szkole Podstawowej w Rębkowie. Aktualnie samorząd stara się o środki finansowe na realizację zadania. Inwestycja, które nie doczekała się realizacji wiele lat temu, w końcu będzie wykonana.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie wzbogaci się o nową stołówkę. Samorząd wraca do pomysłu, który miał być zrealizowany wiele lat temu.

- Aktualnie projektujemy i będziemy się starali o środki finansowe na stołówkę w Rębkowie. Chcemy dobudować pomieszczenia do wydawania posiłków. Posiłki są dowożone z Woli Rębkowskiej regularnie, codziennie i są w Rębkowie w szkole spożywane, tylko nie ma dobrych warunków do ich rozdawania, więc chcemy to zmienić –
zaznacza wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Koncepcja projektowa została zatwierdzona przez gminę. Prawdopodobnie nowy budynek powstanie na starych fundamentach, przygotowanych wiele lat temu. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu miesiąca, a całe zdanie ma być zrealizowane w 22/23r. Gmina postara się o finansowanie z rządowych programów jak np. „Posiłek w szkole i w domu”.

zdjęcie: FB SP w Rębkowie

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.