KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Okradli kurierów na terenie Garwolina

Dodano:
garwolin - Okradli kurierów na terenie Garwolina

Mieszkaniec powiatu ostrzega przed mężczyznami, którzy jego zdaniem kradną w Garwolinie. Twierdzi, że są to Gruzini. Policja na razie nie potwierdza tożsamości mężczyzn.


„Uwaga na złodziei, głównie Gruzinów. Okradli przez 4 dni co najmniej 4 samochody kurierskie z telefonów, pieniędzy i paczek. Zgłoszenia na policję nie skutkują bo jednego dnia okradli a kolejnego spacerują sobie jakby nigdy nic i okradają kolejne osoby. Jednego udało się złapać dzięki czemu odzyskane zostały telefony. Są w wieku 40-50 lat. Od razu widać że to przyjezdni i tylko szukają okazji do tego żeby coś zwinąć. Chodzą z plecakami. Jak ktoś zauważy coś podejrzanego to śmiało dzwonić na policję albo interweniować samemu” – napisał na swoim profilu na FB pan Wojtek.

Post można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/wojciech

Sprawa kradzieży trafiła na policję.

- W ostatnich dniach przyjęliśmy dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży mienia z samochodów należących do firm kurierskich. W pierwszym przypadku nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę zgłaszającego oraz fakt uchylenia szyb w samochodzie zabrał z jego wnętrza telefon, urządzenie służące do skanowania kodów na paczkach oraz saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. W drugim przypadku łupem złodzieja padła jedna z przesyłek. W tym przypadku towar był na szczęście ubezpieczony. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

AKTUALIZACJA 14.30: Policja informuje, że posiada nagrania z monitoringu, które mogą pozwolić na schwytanie sprawców kradzieży.

Policja przypomina:
Wciąż do rzadkości nie należą włamania do aut lub kradzieże przedmiotów pozostawionych w niezamkniętych samochodach. Złodzieje za cel obierają sobie pozostawione w środku telefony, laptopy, tablety lub inne cenne urządzenia. Nie budzi wątpliwości, że za szkody wyrządzone kradzieżą odpowiada jej sprawca. Aby jednak uchronić się przed tego typu przestępstwami warto stosować się do kilku zasad. By nie dać szansy złodziejowi warto parkować w miarę możliwości, w dobrze oświetlonych miejscach, gdzie przemieszcza się sporo osób – być może to go zniechęci do kradzieży. Nie należy zostawiać wartościowych przedmiotów w samochodzie – nie tylko „na widoku", ale także w bagażniku. Złodzieje jeśli dostaną się do środka, przeszukają cały pojazd w poszukiwaniu łupów. Jeśli dojdzie do włamania, nie należy wsiadać do środka i dotykać klamek, ani innych elementów, które mógł dotknąć złodziej. Technik kryminalistyki zbierze ślady, które pozostawił włamywacz. Pamiętajmy, że złodziej wykorzysta każdą okazję, nie ważne jak długo nie ma właściciela. Wystarczy mu nawet kilka minut. Jeśli zauważymy podejrzane sytuacje, nawet jeśli nie dotyczą one naszej własności - reagujmy. Być może nasza reakcja uchroni kogoś przed poniesieniem strat.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Łapac złodzieja (, #IP 5d12edbadc) Odpowiedz

Igrzyska czas zacząć,kto pierwszy ich dopadnie.