KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ukradł lodówkę (wideo). Musiał zapłacić właścicielce zadośćuczynienie

Dodano:
garwolin - Ukradł lodówkę (wideo). Musiał zapłacić właścicielce zadośćuczynienie

Garwolińscy policjanci ustalili personalia mężczyzny, który ukradł lodówkę pozostawioną na klatce schodowej jednego z bloków. Dzięki analizie monitoringu, a także podjętym czynnościom, funkcjonariusze dotarli do podejrzanego.


Na początku maja do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży lodówki z klatki schodowej. Wartość skradzionej rzeczy pokrzywdzona oszacowała na kwotę 500 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń garwolińskiej komendy. Analiza nagrania monitoringu oraz podjęte czynności doprowadziły do ustalenia personaliów sprawcy. Na filmie dokładnie widać, jak mężczyzna jechał samochodem po chodniku pod drzwi wejściowe jednego z bloków, wszedł do niego, a po chwili wyszedł, niosąc lodówkę, którą następnie zapakował do bagażnika. Pomagał mu w tym mężczyzna, który według późniejszych ustaleń policjantów, nie wiedział, że 69-latek nie jest właścicielem lodówki. W czasie całego zdarzenia obok przechodzili piesi, między innymi osoba starsza i kobieta z wózkiem i dziećmi. Wszyscy zmuszeni byli wchodzić na trawnik, by ominąć auto mężczyzny.

69-latek przyznał się do wszystkich wykroczeń. Za kradzież, jazdę samochodem wzdłuż po chodniku oraz tamowanie i utrudnianie ruchu pieszym policjanci nałożyli na mężczyznę mandaty w łącznej kwocie 1700 zł. Dodatkowo 69-latek musiał oddać pokrzywdzonej równowartość skradzionego mienia oraz 250 zł zadośćuczynienia.
REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rolnik z PiS (, #IP 9a2c30266e) Odpowiedz

nie wiem, czy dobrze zrozumiałem wypowiedź Premiera Morawieckiego ale zdaje się powiedział on, że 90% sędziów w Polsce zostało skazanych przez izbę dyscyplinarną za gwałty, kradzieże i jazdę autem po alkoholu.

Niesprawiedliwie (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Moim zdaniem powinni też ukarać kobietę za zagracanie klatki schodowej która jest jednocześnie drogą ewakuacyjną i nic tam stać nie powinno. To większe zagrożenie bezpieczeństwa niż przejechanie po chodniku. Czy każdy może sobie postawić na klatce co chce?

IROKEZ (, #IP 97e501a9dd) Odpowiedz

Sprzedającą zarobiona.To sobie chłopik kupił lodówkę.Wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle 😀