czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Wiadomo skąd komunista Szlinder mógłby wziąć pieniądze na gwarantowany dochód podstawowy

Dodano:
garwolin - Wiadomo skąd komunista Szlinder mógłby wziąć pieniądze na gwarantowany dochód podstawowy

Dr Maciej Szlinder z partii Razem, odpowiedzialny za wdrażanie gwarantowanego dochodu podstawowego w Polsce (na razie w formie eksperymentu) był dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Podał najlepszy jego zdaniem model finansowania pomysłu jakim jest gwarantowany dochód podstawowy.


Maciej Szlinder to socjolog, ekonomista i filozof, prezes Polskich Sieci Dochodu Podstawowego, a także członek zarządu krajowego skrajnie lewicowej Partii Razem. Więcej o nim i jego mądrościach można przeczytać TUTAJ.

(...) jest również autorem publikacji docenionej przez „Dziennik Gazetę Prawną” II miejscem w konkursie Economicus 2019 dla „najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych w Polsce”. Nagrodzona pozycja nosi tytuł: „Dochód podstawowy. Rewolucyjna reforma społeczna XXI wieku”. Ukazała się w Wydawnictwie PWN. Jurorom spodobało się „pionierskie na polskim rynku ujęcie problematyki i rozwianie wielu mitów narosłych wokół zagadnienia dochodu podstawowego” – czytamy na portalu Pch24.pl.

REKLAMA:


Nie widziałem jeszcze rzeczowej analizy tego skąd znajdą się środki na bdp, który po "testach" na Warmii i Mazurach będzie promowany jako "ósmy cud świata", ekonomiczne perpetuum mobile i wprowadzany w całym kraju. Są dwie opcje – dodruk, czyli wyższa inflacja, a dalej recesja. Druga to podniesienie podatków tym, którzy pracują i tym samym spowolnienie gospodarcze oraz możliwa poważna recesja. Stymulować gospodarkę poprzez rozdawnictwo i konsumpcję oczywiście można, ale kończy się to w dłuższej perspektywie katastrofą. Prawie cały świat drukował w ostatnich latach pieniądze na potęgę. Efekty dziś widzimy.

Dziś komunista Szlinder był gościem Roberta Mazurka w RMF FM i podał przykład modelu swoich komunistycznych przyjaciół z Hiszpanii jako „najlepszy jaki zna”.:
„ On pokazuje, że da się podnieść podatek dochodowy, oni proponują akurat, mniej więcej około 50% dla wszystkich i wprowadzić dochód podstawowy - tam na poziomie progu ubóstwa w Hiszpanii.”

Fragment z RMF FM, wyciął @mefistofelleess:

Brzmi jak plan.

Zdaniem rządu podatek cukrowy miał zniechęcać Polaków do zakupu słodkich napojów. Do czego zniechęca podatek dochodowy? Jak będzie wyglądała chęć Polaków do pracy, kiedy podatek dochodowy będzie wynosił 50%? Już teraz wiadomo, że na podatki pobierane od nas w formie opłat, danin, akcyz, składek i podatku dochodowego pracujemy ponad pół roku!


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

łajza komunistyczna (, #IP 848d841585) Odpowiedz

komuna lewactwo- jakim cudem dostał ten doktorat, ich trzeba wyplenić w zarodku, dla mnie to zaraza- jak każda ideologia bo znajdą się debile którzy będą za tym - patrz Gazeta Prawna

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Fundamentalizm w każdej postaci jest złem, twój również!

wg (, #IP 005ae9a86d) Odpowiedz

lewactwo gorsze od zarazy