Wiadomości z Garwolina

Kierował motorowerem, choć miał zakaz prowadzenia pojazdów

Dodano:
garwolin - Kierował motorowerem, choć miał zakaz prowadzenia pojazdów

Zdarza się, że policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby kierujące pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Przedwczoraj po godz. 23 na ulicy Polnej w Maciejowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Okazało się, że 23-latek kierował jednośladem pomimo orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Garwolinie zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeden z zakazów obowiązuje do października 2024 roku, a drugi aż do końca 2025 roku. Mieszkaniec gminy Wilga ponownie odpowie przed sądem. Za złamanie sądowych zakazów grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że osoby, wobec których sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nie mogą prowadzić nawet motorowerów, czy skuterów o najniższej pojemności silnika.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.