Wiadomości z Garwolina

2 zatrzymane prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych

Dodano:
garwolin - 2 zatrzymane prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych

119 skontrolowanych pojazdów, 120 ujawnionych wykroczeń, 2 zatrzymane prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych - to wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy ''SPEED'', która działała na terenie powiatu garwolińskiego.


Prędkość - to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję ‘’SPEED’’.
Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy "SPEED", która działała na terenie powiatu garwolińskiego, skontrolowali 119 pojazdów, ujawnili 120 wykroczeń, w tym 77 związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Na 104 kierowców policjanci nałożyli mandat karny i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali też 2 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

REKLAMA:


Coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.
Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukracając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.
Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.