Wiadomości z Garwolina

Nietrzeźwy wracał samochodem z imprezy. Za kierownicą zastąpił go kolega…również pijany

Dodano:
garwolin - Nietrzeźwy wracał samochodem z imprezy. Za kierownicą zastąpił go kolega…również pijany

Policyjny pościg za osobowym audi zakończył się zatrzymaniem dwóch 28-latków, którzy wracali razem z imprezy do domu. Kiedy jeden z nich zorientował się, że jedzie w złym kierunku, za kierownicą zastąpił go drugi, który pomimo wydawanych przez policjantów poleceń nie zatrzymał pojazdu do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że obaj 28-latkowie byli pijani. Jeden miał w organizmie 1,2 promila alkoholu, a drugi 1,8 promila.


W minioną niedzielę w nocy do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dyżurny sąsiedniej jednostki policji przekazał komunikat, że z powiatu ryckiego w kierunku powiatu garwolińskiego przemieszcza się pojazd audi, którego kierowca może być pod działaniem alkoholu. Policjanci z posterunku w Żelechowie namierzyli opisane auto. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli kierowca nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Po pościgu i skutecznym zatrzymaniu auta wysiadł zza kierownicy i przesiadł się na tylne siedzenie twierdząc, że to nie on kierował. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 1,2 alkoholu. Drugi z mężczyzn miał 1,8 promila alkoholu.

REKLAMA:


W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyźni wracali razem z imprezy. 28-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego w pewnym momencie zorientował się, że jedzie w złym kierunku. Wtedy za kierownicą zastąpił go jego kolega, 28-latek z powiatu garwolińskiego. Całą sytuację widział świadek, który powiadomił policję.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

IROKEZ (, #IP 845f2e1a8a) Odpowiedz

Imbecyl kontra imbecyl Głupota ludzka nie ma granic!Tylko utylizacja:)