Wiadomości z Garwolina

Znów nas oszukali. Nie będzie żadnej endemii. Wróci COVID i obostrzenia

Dodano:
garwolin - Znów nas oszukali. Nie będzie żadnej endemii. Wróci COVID i obostrzenia

W sieci i w TV pojawia się coraz więcej ekspertów wieszczących powrót COVID-a na jesieni. Wiele wskazuje na to, że powrócą maski i inne restrykcje.


- Epidemia się jeszcze nie skończyła. Jednak można powiedzieć, że przechodzi ona z fazy ogólnoświatowej, dużych wzrostów zachorowań, do fazy tzw. endemii, czyli stabilnej liczby zachorowań - bajdurzył jeszcze 1 czerwca w Programie 1 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia.

- Nasza ocena jest taka, że jeżeli nie pojawi się nowa mutacja, która może zmienić sytuację i doprowadzić do powrotu różnego rodzaju obostrzeń czy stosowania tych narzędzi dolegliwej polityki antypandemicznej, to siłą rzeczy ryzyko powrotu do nich jest stosunkowo niskie, ponieważ mamy już zaszczepienie za sobą, mamy też nowe narzędzia w postaci leków, które się pojawiają – dodawał.
Na bank coś się pojawi.

Na portalu Bezprawnik.pl, na którym reklamują się zależne od rządu PekaoSA i NBP, 20 czerwca pojawił się artykuł: ''Obowiązek noszenia maseczki może wrócić szybciej, niż się wydaje. Premier ostrzega przed powrotem COVID-19''.

- Obecnie maseczki trzeba zakładać tylko w kilku miejscach. Pozostałe obostrzenia koronawirusowe nie funkcjonują. Premier już teraz jednak ostrzega, że jesienią możliwy jest powrót COVID-19 - czyli kolejna fala masowych zakażeń. A to może z kolei pociągać za sobą konieczność ponownego zakrywania ust i nosa oraz stosowania się do wcześniej obowiązujących restrykcji – napisał dotowany przez banki portal.

REKLAMA:


Co ciekawe autor tekstu użył sformułowania, które inteligentnym ludziom daje wiele do myślenia, ale autorowi tekstu niekoniecznie: - Koniec stanu epidemii został ogłoszony oficjalnie w maju – w cieniu wojny w Ukrainie. Już wcześniej jednak, bo jeszcze pod koniec marca, zniesione zostały niemal wszystkie obostrzenia.

Portal Medonet dał już w maju przestrzeń do wypowiedzi wirusolog Agnieszce Szuster - Ciesielskiej, która przewiduje uderzenie COVID-a jesienią, a Grzesiowski straszył wczoraj w Newsroom WP milionami zakażeń. Dziennikarze mainstreamu dopiero się rozkręcają w przypominaniu nam o pandemii. Nie podejmą się obiektywnej oceny środków zaradczych i zrobią wszystko co im się każe, bo mają tyle wspólnego z rzetelnością i obiektywnym przekazem, co panie przy drodze z cnotą.

Najbardziej jednak istotnie jest co dzieje się za Nysą i Odrą. Tam mówi się o powrocie maseczek od października do Wielkanocy. Nie ma szans, żeby rząd warszawski podjął inną politykę. Zresztą COVID i zerwane łańcuchy dostaw będą doskonałym alibi dla rządzących sprzedawanym ludziom zmagającym się z drożyzną. Jeszcze można zrobić sporo przetargów, otworzyć sporo rozlewni szczepionek, które nic nie rozleją i szwalni maseczek, które nie wyprodukują ani jednej maski.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Taaa.... (, #IP 006f272dcf) Odpowiedz

Oni to niech już lepiej dadzą sobie spokój z tymi obostrzeniami, bo więcej nimi szkody narobili, niż gdyby ich wcale nie było....

Artykuł (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Ludzie zacznijcie myśleć po swojemu i ci FASZYŚCI nie dadzą nam rady bo że to FASZYZM w nowej odsłonie to fakt, ci którzy myśleli że ,,SZOPKA KOWIDOWA,, to prawdziwa ,,pandemia,, niech teraz sami zakładają foliowe czapeczki. WAŻE ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZMANIPULOWAC I KONSEKWENTNIE PRZECIWSTAWIAĆ SIĘ TEMU ZAMORDYZMOWI wbrew pozorom jesteśmy wolnymi ludźmi to im się wydaje że są naszymi właścicielami. niech sami noszą te szmatki na swoich gębach. W latach 39-45 kazali zakładać opaski na ręce pewnej grupie ludzi LUDZIE MIEJMY SWOJĄ GODNOŚĆ. Co teraz mówią ci wszyscy lekarze co tak promowali tą SZOPKĘ KOWIDOWĄ sami niech teraz zakładają foliowe czapeczki, ale teraz to nawet szmatek (talizmanów) nie chcą nosić