Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. Gdyby Mazowsze chciało pokazać wszystko, co ma w swym repertuarze, artyści musieliby występować przez około 40 godzin bez przerwy! Ponieważ nie jest to możliwe, każdy koncert prezentuje najpiękniejsze tańce, pieśni i kostiumy z wybranych regionów Polski, ukazując różnorodność polskiej kultury ludowej. To kolorowe szaleństwo z muzyką wzbudzającą niezapomniane wrażenia, tańcem i śpiewem. W programie koncertu w Garwolinie mieszkańcy powiatu zobaczyli najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeli najpopularniejsze piosenki oraz będą mogli podziwiać przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawiły się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego oraz najpiękniejszy zespół świata, założony przez małżeństwo Sygietyńskich, czaruje swoimi występami już od ponad 7 dekad. W nadzielę 26 czerwca o godz. 17.00 na parkingu przy Pływalni „Garwolanka” odbył się koncert zespołu, na który serdecznie zaprosili burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Mazowsze Serce Polski, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Pływalnia Miejska “Garwolanka”.
tekst: Garwolin.pl
zdjęcia: Kuriergarwolinski.pl@@@
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.