Rozrywka | Kultura Garwolin

Mazowsze wystąpiło w Garwolinie! (zdjęcia)

Dodano:
garwolin - Mazowsze wystąpiło w Garwolinie! (zdjęcia)

W niedzielę 26 czerwca w Garwolinie odbyło się wyjątkowe artystyczne widowisko, na które zaprosili Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Marzena Świeczak burmistrz miasta Garwolina. Kalejdoskop Barw Polski to był flagowy koncert „Mazowsza”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od ponad 7 dekad na scenach świata.


Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. Gdyby Mazowsze chciało pokazać wszystko, co ma w swym repertuarze, artyści musieliby występować przez około 40 godzin bez przerwy! Ponieważ nie jest to możliwe, każdy koncert prezentuje najpiękniejsze tańce, pieśni i kostiumy z wybranych regionów Polski, ukazując różnorodność polskiej kultury ludowej. To kolorowe szaleństwo z muzyką wzbudzającą niezapomniane wrażenia, tańcem i śpiewem. W programie koncertu w Garwolinie mieszkańcy powiatu zobaczyli najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeli najpopularniejsze piosenki oraz będą mogli podziwiać przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawiły się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, jeden z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego oraz najpiękniejszy zespół świata, założony przez małżeństwo Sygietyńskich, czaruje swoimi występami już od ponad 7 dekad. W nadzielę 26 czerwca o godz. 17.00 na parkingu przy Pływalni „Garwolanka” odbył się koncert zespołu, na który serdecznie zaprosili burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Garwolin, Mazowsze Serce Polski, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Pływalnia Miejska “Garwolanka”.

tekst: Garwolin.pl
zdjęcia: Kuriergarwolinski.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 276

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedok z grajdoła (, #IP f9b83abed8) Odpowiedz

Był kiedys jeden gośc Wiesiek Walęda się nazywał ps TRĄBA który był muzykiem i grał w Mazowszu na właśnie trąbce fajny gośc był

Koncert super (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

ale pogoda nie dopisała. Było zdecydowanie za gorąco i ludzie nie mogli wytrzymać na słońcu i uciekali do domu przed końcem koncertu.