KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kto Polakom (tak naprawdę) podnosi raty kredytów?

Dodano:
garwolin - Kto Polakom (tak naprawdę) podnosi raty kredytów?

Wczoraj w Sejmie odbyło się głosowanie za tzw. dodatkiem węglowym. W wyniku dorzucenia na rynek kolejnych około 11 miliardówzł, rada polityki pieniężnej być może znowu będzie zmuszona do podniesienia stóp procentowych. Rada tak naprawdę reaguje tylko na drożejące surowce i dorzucanie pieniędzy na rynek i nie jest źródłem wszelkiego zła. Sprawdź kto głosował za wyższą inflacją.


Po wczorajszym głosowaniu, węgla na polskim rynku nie będzie nagle więcej, za to inflacja ma szansę wzrosnąć o kolejne kilka procent. Przypomnijmy, że została przyjęta ustawa, która mówi, że po 3 tys. zł ma dostać każdy, kto deklaruje, że ogrzewa dom węglem. Populizm posłów (zarówno tych rządzących jak i z opozycji głosujących „za” lub wstrzymujących się) nie zna granic.

Zareagować może będzie musiała także Rada Polityki Pieniężnej, która będzie zastanawiać się nad wysokością stóp procentowych. Wakacje kredytowe niewiele pomogą, kiedy nad kredytobiorcami będą wisiały kolejne raty z nowym, wyższym oprocentowaniem. Mało tego. Dodatek węglowy wcale nie musi być spożytkowany na węgiel. Wzrosnąć może np. sprzedaż Harnasi. Czy rząd i posłowie chcą pozbawić marzeń o własności prywatnej kredytobiorców, którzy kupili mieszkania i wybudowali domy (ale także firmy) ?

Działający w Polsce układ bankowy nie ma takich problemów, jakie ma zwykły Kowalski. Nie ma mowy o wolnym rynku i uczciwych zasadach w sytuacji, gdy w czasie kryzysu, tylko jedna strona ponosi jego koszty. Szczególnie szokująca jest wysokość kapitału spłacanego przez kredytobiorców, po ostatnich podwyżkach stóp. Na poniższym screenie z kanału YT Damiana Olszewskiego widać, że przy kredycie na ponad 500 tys. zł odsetki to aż 4 173zł, a spłacany kapitał to zaledwie 215zł. Mało tego... Kredyty na stałą stopę rzadko były udzielane w Polsce, ale na Zachodzie UE były dostępne w ofercie banków.


Jak głosowali posłowie z Okręgu Siedlecko - Ostrołęckiego?
Wyniki głosowania szokują. Donald Tusk zaproponował ostatnio 4-dniowy tydzień pracy, a wczoraj posłowie KO dali kolejny popis populizmu w większości wstrzymując się od głosu. Przytomność umysłu zachowała tylko Konfederacja, która próbuje się jakoś wyróżnić na scenie politycznej. Partia ta oczywiście (jak każda inna) nie daje pewności zmian na lepsze po objęciu władzy, co i tak się nigdy nie wydarzy. Co do partii rządzącej, to chyba każdy już wie jak jest.

REKLAMA:


Poniżej wyniki głosowania.

Za dodatkiem węglowym głosowali:
PiS
Arkadiusz Czartoryski


Maciej Górski


Henryk Kowalczyk


Anna Maria Siarkowska


Krzysztof Tchórzewski


Teresa Wargocka


Grzegorz Woźniak


Marek Zagórski


KP
Marek Sawicki


Wstrzymali się:
KO
Kamila Gasiuk-Pihowicz


Czesław Mroczek


Daniel Milewski z PiS nie głosował. Nie zanalzł sie ani jeden sprawiedliwy w naszym okręgu, który zagłosowalby przeciw inflacji.
 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pietras (, #IP 33e9d69c8b) Odpowiedz

Slava PiSu, rządu slava!

mad (, #IP e3eb3a0296) Odpowiedz

nie głosujcie na Mileskiego nigdy więcej

Wyborca PiS. (, #IP 3971703729) Odpowiedz

winę za drożyznę w Polsce i wysokie raty kredytów ponoszą: Niemcy, Tusk, Unia Europejska a przede wszystkim Putin. PiS z wielkim zaangażowaniem i dużą skutecznością walczy z negatywnymi skutkami obcego ataku na Polskę

Dobry zwyczaj nie pożyczaj (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Ci co myśleli wyjechali na kilka lat za granicę, zarobili tyle że starczyło im na kupno mieszkania za gotówkę czy wybudowanie domu i teraz śpią spokojnie. Ja tak zrobiłem i teraz inflacja mnie nie rusza a nawet jest mi bardzo na rękę bo systematycznie kupuję obligacje antyinflacyjne (takie jak Morawiecki)oprocentowane tyle ile wynosi inflacja plus 1,25%. Jak ktoś wolał sobie założyć pętlę kredytową na szyję na 20 czy 30 lat to teraz musi zaciskać pasa. Darmo nie ma nic a już na pewno nie pieniądze z banku.

Dobry zwyczaj nie pożyczaj (2022-07-23 14:48, #IP d81a0a6268) Jak to dobrze, że za swoje marzenia nie płacisz, bo sono by Cię kosztowało. (, #IP 962442d95c) Odpowiedz

Schizofrenia jest wyleczalna, polecam zapisać się do lekarza specjalisty...

drukujemy pieniadze i wyjeżdżajmy za granicę (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Należy wydrukować jak najwięcej pieniędzy i wyjechać za granicę by dorobić niemiecką gospodarkę. Najlepiej, żeby wyjechało 30 mln Polaków.

Sagi (, #IP 376b41081d) Odpowiedz

Ci co zagłosowali to nie mają prawa wejść do Sejmu w przyszłych wyborach , ci ludzie to porażka i są szkodnikami niszczącymi nasz kraj.