czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek

Dodano:
garwolin - Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek

Od dziś do 30 września GDDKiA znosi ograniczenia godzinowe w ruchu dla samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Opacz i Lubelska. Pojazdy o masie dopuszczalnej powyżej 16 ton, mogą się poruszać Południową Obwodnicą Warszawy przez 24 godziny na dobę.


GDDKIA będzie obserwować ruch a końcowa analiza będzie stanowić materiał do dalszego rozwoju strategii zarządzania ruchem w Warszawskim Węźle Drogowym.

„Nie” dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne tunelem
Przez tunel nie mogą przejeżdżać pojazdy przewożące materiały niebezpieczne. Decyzję GDDKiA podjęła w oparciu o wykonane specjalistyczne analizy, a także uwarunkowania lokalizacyjne tunelu. Wpływ miała również dostępna infrastruktura i środki związane z likwidacją i zapobieganiem zdarzeniom z udziałem pojazdów niebezpiecznych. Decyzja ta jest także zgodna z rekomendacją Urzędnika Zabezpieczenia Tunelu i opinią Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - niezależnych jednostek w sprawie przewozu materiałów niebezpiecznych.

REKLAMA:


Pod uwagę GDDKiA brała również przebieg trasy przez jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic Warszawy, a także brak infrastruktury niezbędnej do przeprowadzania działań operacyjnych, jak np. parkingi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne. Ponadto na terenie Mazowsza nie zostały wytyczone główne drogi dla pojazdów przewożących materiały niebezpieczne.

Wszystkie powyższe okoliczności skłoniły GDDKiA do decyzji, aby na obecnym etapie wprowadzić zakaz przejazdu przez tunel pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, czyli nadać obiektowi kategorię E. Nieuprawniony przejazd przez tunel pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne jest każdorazowo zgłaszany na Policję.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.