KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Po interwencji Kuriera Garwolińskiego LOT przywraca płatności gotówką w samolotach

Dodano:
garwolin - Po interwencji Kuriera Garwolińskiego LOT przywraca płatności gotówką w samolotach

Polskie Linie Lotnicze nie przyjmowały na pokładach swoich samolotów papierowych pieniędzy, prawnego środka płatniczego. Problem z płatnościami zgłosił nam Czytelnik. Po interwencji Kuriera Garwolińskiego w ministerstwach, LOT przywrócił możliwość płatności gotówką. Dziś Dzień Płacenia Gotówką.


Czytelnik zgłosił nam, że LOT nie przyjmuje płatności gotówką na pokładach swoich samolotów. Problem potwierdziło też kilka innych osób i… Ministerstwo Aktywów Państwowych. Pytania w tej sprawie trafiły do Ministerstwa Finansów, LOT, Ministerstwa Aktywów Państwowych i NBP.

Ministerstwo Aktywów Państwowych odpowiada
Pytania o brak możliwości płacenia gotówką, co jest pogwałceniem polskiego prawa, w pierwszej kolejności trafiły do LOT. LOT długo nie odpowiadał na pytania. Kiedy państwowy przewoźnik upewnił się, że Ministerstwo Aktywów udzieliło odpowiedzi, przysłał maila o treści: „Skierował Pan to samo zapytanie do Ministerstwa Aktywów Państwowych – w związku otrzyma Pan odpowiedź od biura prasowego Ministerstwa Aktywów Państwowych.”

Z kolei MAP twierdzi, że pytania o płatności gotówką powinny być skierowane do… LOT.
„Wspomniane decyzje (o formach płatności na pokładach samolotu) nie leżą w kompetencji MAP i podejmują je zarządy poszczególnych spółek.” - Departament Komunikacji Ministerstwa Aktywów Państwowych.

MAP jednak udzieliło odpowiedzi na pytanie: Dlaczego nie można płacić gotówką w samolotach LOT? Powód? A jakże! Koronawirus, który wyjątkowo niebezpieczny jest właśnie na gotówce, co innego na kubku z kawą, albo folderach w samolotach. Tam koronawirus już nie jest taki zabójczy.

REKLAMA:


„Wspomniane decyzje spółki podyktowane są ze względu na zalecenia WHO o płatnościach bezgotówkowych w czasie pandemii koronawirusa. W tej sytuacji specyficzne warunki, w których oferowana jest sprzedaż Shop&More, Polskie Linie Lotnicze LOT stawiają na zachowanie maksymalnej ostrożności i profilaktyki rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Mając na uwadze również zalecenia rządowe, Zarząd Spółki podjął decyzję o czasowym wyłączeniu możliwości dokonywania płatności gotówką na pokładach samolotów. Zastosowane rozwiązanie ma zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa zarówno personelowi, jak i naszym Pasażerom” – twierdzi LOT.

Dobra informacja w Dniu Płacenia Gotówką
Dziś Dzień Płacenia Gotówką. To dobry czas, by przekazać informację, że płatności gotówką na pokładach samolotów wracają. W tym samym mailu, w którym MAP przyznało, że LOT kierował się zalecaniami WHO i (o zgrozo!) rządu, dostajemy informację, że po analizie problemu, płatności gotówka wracają!

„Należy jednak podkreślić, iż po analizie obecnej sytuacji pandemicznej, LOT ponownie umożliwił dokonywanie płatności gotówkowych w walucie polskiej. Prowadzenie rozliczenia w oparciu o metodę gotówkową odbywa się pod warunkami określonymi w zaktualizowanym regulaminie sprzedaży Shop&More, który uwzględnia szczególną specyfikę miejsca świadczonych usług, tj. pokład samolotu„ - pisze w korespondencji do KG Ministerstwo Aktywów Pańśtwowych.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

tylko gotówka (, #IP b9668c466b) Odpowiedz

Tak, trzymać! Gotówka była, jest i być musi!