Wiadomości z Garwolina

Za złamanie zakazu może trafić nawet na 3 lata do więzienia

Dodano:
garwolin - Za złamanie zakazu może trafić nawet na 3 lata do więzienia

38-latek z powiatu garwolińskiego został zatrzymany na terenie gminy Sobolew. Z pewnością nie spodziewał się policyjnej kontroli, ponieważ wsiadł za kierownicę mimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez sąd. Złamanie zakazu z art. 244 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Garwolinie patrolowali drogi gminy Sobolew. Około godz. 9:45 zatrzymali do kontroli fiata ducato.

- Okazało się, że 38-letni kierowca wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania oraz pomimo obowiązującego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci nie pozwolili mu na dalszą jazdę. 38-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem –
informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


Policja przypomina!

Policja przypomina, że wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do nawet 5 lat. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego wyroku nie stosują się do zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od roku do 15 lat. Zgodnie z treścią art. 180a kk każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.