Wiadomości z Garwolina

Gazociąg Baltic Pipe oficjalnie otwarty

Dodano:
garwolin - Gazociąg Baltic Pipe oficjalnie otwarty

27 września po 30 latach wyczekiwań ruszył gazociąg Baltic Pipe. W uroczystości udział wzięli: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie należy uznać za sukces, niezależnie od tego jak dużo gazu z nowego źródła popłynie do Polski.

Koncepcja budowy gazociągu z Norwegii pojawiła się już roku 1991, ale jego realizacja była ciągle przekładana. Głównym zadaniem projektu jest uniezależnienie Polski od rosyjskich złóż.

Oficjalnego otwarcia gazociągu Baltic Pipe dokonali 27 września 2022r. w Goleniowie premier Mateusz Morawiecki i prezydent RP Andrzej Duda. Więcej o projekcie i o przyczynach jego powstania prezentuje serwis zajmujacy sie zagadnieniami płatności i wolności osobistej monetarna.pl.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.