czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Nowy wóz dla OSP w Trzciance

Dodano:
garwolin - Nowy wóz dla OSP w Trzciance

1 grudnia 2022 roku w Trzciance odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia pojazdu typu UTV Polaris Ranger XP Nordic Pro dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance.


Apel rozpoczął się złożeniem meldunku mazowieckiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP st. bryg. Jarosławowi Piotrowskiemu.

Uroczystego wręczenia aktu przekazania pojazdu specjalnego dokonali, m.in.: senator RP Maria Koc, mazowiecki komendant wojewódzki PSP w Warszawie st. bryg. Jarosław Piotrowski i komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski.

Następnie ks. Roberto Saltini – członek honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance dokonał poświęcenia pojazdu, po czym nastąpiła jego prezentacja, poprzez uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej.

REKLAMA:


W uroczystościach udział wzięli także : kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Tuszowski, wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski, prezes zarządu OP ZOSP RP powiatu garwolińskiego Waldemar Sabak, wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka, przewodnicząca rady gminy Wilga Agnieszka Nagadowska, prezes Zarządu OG ZOSP RP w Wildze Zbigniew Witak, prezes Instytutu Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica Krystian Jaworski , druhny i druhowie z OSP w Trzciance.

Uroczystość miała podniosły charakter, a jej przebieg odbył się zgodnie z ceremoniałem przekazywania pojazdów w straży pożarnej. Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe podziękowania za wspieranie działalności jednostki oraz wygłosili przemówienia połączone z gratulacjami i życzeniami na dalsze lata rozwoju. Naczelnik wraz z kierowcą zagwarantowali, że Polaris będzie utrzymywany w gotowości bojowej i należytym stanie tak by mógł w każdej chwili ruszyć niosąc pomoc.

opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Sebastian Świąder - Komenda Powiatowa PSP w Garwolinie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska - Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, OSP w Trzciance, zdjęcia Andrzej Martynowicz

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.