czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Gminny koncert kolęd w Górznie

Dodano:
garwolin - Gminny koncert kolęd w Górznie

W niedzielne popołudnie 8 stycznia 2023 r. w hali sportowej w Górznie odbył się Gminny Koncert Kolęd. Mieszkańcy mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z przedszkola i młodzieży szkolnej z terenu gminy oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

Przybyłych gości powitał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Górznie Robert Kuźbida, a następnie wójt gminy Waldemar Sabak zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.

Na scenie pojawili się młodzi artyści, którzy zaśpiewali tego wieczoru piękne kolędy i pastorałki. W dalszej części wystąpiły zespoły z Koła Gospodyń Wiejskich w Goździku „Goździczanki” oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Górzna „Górznianeczki” zachęcając publiczność do wspólnego śpiewania.
Na zakończenie głos zabrali min. wójt gminy Waldemar Sabak oraz ks. prałat Jerzy Klinka, którzy podziękowali za przygotowanie koncertu wykonawcom, opiekunom grup i dyrektorom szkół. Uczestników występu nagrodzili słodyczami.

REKLAMA:


W koncercie udział wzięły: dzieci z przedszkola w Górznie (pod opieką Marty Paziewskiej), chór PSP im. Marii Konopnickiej w Łąkach (pod opieką Kingi Woźniak), chór PSP im. Marii Kownackiej w Samorządkach (pod opieką Agnieszki Latuszek, Marty Banaszek oraz Malwiny Kowalskiej), chór PSP im. Władysława Jóźwickiego w Górznie „Kostka Cukru” (pod opieką Lidii Ziomek), chór PSP w Uninie (pod opieką Anny Bogusz), Koło Gospodyń Wiejskich w Goździku „Goździczanki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Górzna „Górznianeczki”.

Organizatorami koncertu byli: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, proboszcz parafii w Górznie ks. prałat Jerzy Kalinka oraz dyrektor PSP w Górznie Robert Kuźbida.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 22

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.