czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Modernizują ogrzewanie w Trąbkach

Dodano:
garwolin - Modernizują ogrzewanie w Trąbkach

Spółdzielnia Mieszkaniowa modernizuje systemy ogrzewania w budynku przy Czarnej Drodze. Prace są konieczne ze względu na znaczne podwyżki cen energii cieplnej. Mieszkańcy doświadczają obniżonych temperatur w swoich mieszkaniach, ale problem ma być rozwiązany jeszcze w tym tygodniu.Niska temperatura w mieszkaniach bloku przy Czarnej Drodze

W trakcie prac przeprowadzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową, mieszkańcy doświadczają obniżonych temperatur w mieszkaniach.
- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Garwolinie przeprowadza wymianę kurków od ogrzewania na terenie Huty Czechy, osiedle Trąbki. Dokładnie od poniedziałku brak ogrzewania w całym bloku. Prace zostały zaplanowane do 20/01/2023. W mieszkaniach panuje temperatura od 15 stopni Celsjusza do max 19 stopni. Mamy zimę jaką mamy, ale dziś na dworze są dwa stopnie na plusie, odczuwalne zero. A w nocy dochodzą temperatury ujemne – pisze w korespondencji do Kuriergarwolinski.pl mieszkaniec bloku przy ul. Czarna Droga.

Modernizacja ogrzewania jest konieczna
Nowe ceny energii cieplnej wymuszają na Spółdzielni Mieszkaniowej prace modernizacyjne.
- Z dniem 15 października 2022r., dostawca energii cieplnej dla osiedla w Trąbkach wprowadził nową cenę energii cieplnej, podnosząc ją z poziomu 54,87/GJ netto do wysokości 122,45 zł/GJ netto. Ostatecznie po zmianach, cena energii wynosi 93,51 zł/GJ netto plus podatek VAT w wysokości 23%. Cena ta obowiązuje od 15 października do 30 kwietnia 2023r. - informuje Henryk Suszek, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Biorąc pod uwag, że w roku 2022 obowiązywała na zakup energii cieplnej obniżona stawka podatku VAT, stawka opłat zaliczkowych na pokrycie kosztów centralnego ogrzewania mimo wzrostu ceny energii do końca roku 2022 nie uległa zmianie –
dodaje.

- Znaczny wzrost cen oraz zapowiedź powrotu do pełnej stawki podatku VAT spowodowały podjęcie działań zmierzających do obniżenia zużycia energii cieplnej, a tym samym ograniczenia skutków tak dużego wzrostu cen. Zaplanowane prace podzielono na 4 etapy z terminem zakończenia wszystkich prac do 31 lipca 2023r. - dodaje prezes.

Montują zawory grzejnikowe i przeprowadzają inne prace

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Garwolinie podjął działania w celu minimalizacji negatywnych skutków podwyżek cen energii cieplnej.
- Kalkulując stawkę opłaty zaliczkowej na okres od 1 stycznia 2023 do 31 lipca 2023 założyliśmy, że podjęte działania a zwłaszcza montaż zaworów grzejnikowych z głowicą termostatyczną, który prowadzimy w trakcie trwania sezonu, wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne, spowodują zmniejszenie zużycia energii cieplnej, a tym samym podwyżka ceny energii nie będzie tak mocno odczuwalna dla mieszkańców – wyjaśnia Henryk Suszek.

Wymiana zaworów ma się zakończyć jutro, dzięki czemu mieszkańcy bloku przy Czarnej Drodze powinni mieć bardziej komfortowe warunki w swoich mieszkaniach.
-Obecnie prace prowadzone są w budynku Czarna Droga 7F (65 lokali mieszkalnych, łącznie 235 szt. zaworów). Ogrzewanie wyłączono w dniu 16 stycznia 2023r. W związku z pogorszeniem się warunków atmosferycznych, od 18 stycznia 2023r. ogrzewanie włączane jest w godzinach popołudniowych. Termin zakończenia prac przewidywany był na 20 stycznia 2023r., ale z powodu codziennego wyłączania i ponownego uruchamiania instalacji może zostać przesunięty na 21 stycznia 2023r. Mieszkańcy byli poinformowani o celowości wykonywania prac w trakcie trwania sezonu grzewczego, które finalnie zmierzają do ograniczenia kosztów energii cieplnej i zmniejszenia wydatków na pokrycie kosztów utrzymania lokali, pomimo bardzo dużej podwyżki ceny ciepła – informuje Henryk Suszek.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 30d73dc55d) Odpowiedz

Wystarczy mieć sterowanie pogodą. Nasza wspólnota ma i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Temperatury w domu do 23 stopni. Nawet przy zamkniętych kaloryferach. Ustawiasz zakres temperatury kiedy ma grzać i kiedy nie grzać i tyle. Mi przy 80 metrach wychodzi ok 400 zł za sezon grzewczy.

Nicola Kargul (, #IP 12887848d0) Odpowiedz

a co na to Mirka Glazura konserwatorka szpitalnych powierzchni płaskich?

ciepło (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

A to wczesniej nikt nie przewidział ,żewzrosnaceny energii i trzeba wczesniej o tym pomysleć, no cóż była pandemia i to się skończyło. Trzeba zaczać rozmawiać z człokami spóldzielni i informowac ich o zbliżqających sie problemach. Prezes jest juz chyba na emeryturze , nic nie traci ,może odejść a problemy zostaną. Gdzie Rada Nadzorcza, co ze spotkaniami z mieszkańcami ( nie było od przynajmiej dwóch lat ).