czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Przychodnia Lekarzy Specjalistów - diagnostyka, której potrzebujesz!

Dodano:
garwolin - Przychodnia Lekarzy Specjalistów - diagnostyka, której potrzebujesz!

Świadomość dotycząca różnych aspektów naszego zdrowia w całym społeczeństwie staje się coraz wyższa. Jest to zdecydowanie dobra informacja, ponieważ zdobyta wiedza przekłada się na działania profilaktyczne. Coraz więcej osób umawia się na wizyty kontrolne i badania okresowe. Z porad specjalistów powinniśmy bowiem korzystać nie tylko wtedy, kiedy czujemy się bardzo źle lub zauważamy u siebie objawy groźnych chorób. Profilaktyka może uchronić nas przed ich rozwojem.

Dlatego powstała Przychodnia Lekarzy Specjalistów, która umożliwia swoim pacjentom regularne wykonywanie badań diagnostycznych https://przychodnialekarzy.pl/.


Badania diagnostyczne - co to takiego?
Badania diagnostyczne to podstawowe narzędzia medyczne, które pozwalają lekarzom i ich pacjentom na monitorowanie własnego zdrowia. Warto jednak wykonywać je nie tylko po zaleceniu specjalisty, kiedy zmagamy się już z objawami różnych chorób. Badania diagnostyczne oznaczają między innymi szeroko pojęte kontrolne badania krwi - morfologię powinieneś wykonywać przynajmniej raz w roku, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Czasami przed diagnostyką powstrzymują pacjentów ceny poszczególnych badań. Pamiętaj jednak, że na wiele z nich możesz uzyskać skierowanie od swojego lekarza rodzinnego. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wykonać badania diagnostyczne na własny koszt, nie martw się na zapas. Koszt części z nich wcale nie będzie wysoki. Ceny morfologii krwi, w zależności od miasta i ośrodka, wahają się w okolicach 10-20 zł.
Badania warto wykonywać w placówkach, które charakteryzują się szeroką ofertą z zakresu diagnostyki. Dlatego odwiedź Przychodnialekarzy.pl - w tym miejscu masz możliwość wyboru spośród ponad 1500 badań! Zaletą ośrodka jest również fakt, że nie musisz martwić się o odbiór wyników - będą one dostępne w formie online.

Badania diagnostyczne - rodzaje
Podstawowa diagnostyka obejmuje badania krwi, moczu i kału. Dotyczy ona jednak także kontroli pracy serca, stanu skóry i pozostałych narządów oraz badania czynnościowe. Aktualnie szczególnie cenna jest dla pacjentów możliwość wykonania badań diagnostycznych w kierunku zakażenia COVID-19. Oferuje ją właśnie Przychodnia Lekarzy Specjalistów.

Jak przygotować się do diagnostyki?
Wielu pacjentów zastanawia się, co może, a czego nie może robić przed wykonaniem badań diagnostycznych. Faktycznie, istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby badanie było wiarygodne.

Próbki kału i moczu
Jeśli w celach diagnostycznych musisz dostarczyć do placówki jedną z próbek, kup w aptece przeznaczony na nią sterylny pojemnik. Medycy nie przyjmą od ciebie innych przedmiotów, ponieważ otaczające nas bakterie mogą zaburzyć wynik badania. Próbkę powinieneś dostarczyć do przychodni najszybciej, jak to możliwe. Do tego czasu materiał diagnostyczny przechowuj w lodówce. W razie wątpliwości sprawdź w serwisie Przychodnialekarzy.pl, jak dużą próbkę powinieneś pobrać w celach diagnostycznych. Zapytaj również swojego lekarza, czy przed pobraniem materiału należy zrezygnować z przyjmowania leków lub suplementów. Wiele z nich może bowiem wpłynąć na wynik badania.

Badania krwi
Pobranie krwi to bardzo popularne i bezpieczne badanie diagnostyczne. Wykonuje się je w godzinach porannych, a pacjent stawia się na nie na czczo. Powinien być także wypoczęty i powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego nie tylko w dniu badania, ale także w dniu poprzedzającym pobranie materiału.

Artykuł sponsorowany