czan maj 2022

Garwolin Sport

Remisowe derby. Orzeł podzielił się punktami ze Zrywem

Dodano:
garwolin - Remisowe derby. Orzeł podzielił się punktami ze Zrywem

Na boisku w Uninie doszło do pojedynku dwóch ekip mocno aspirujących do miana najlepszej w powiecie garwolińskim, jeśli chodzi o zmagania siedleckiej okręgówki. Po ciekawym meczu Orzeł Unin zremisował ze Zrywem Sobolew 1:1

Każde derby to dodatkowy ładunek emocjonalny dla kibiców klubu biorącego w nim udział. Takie w siedleckiej klasie okręgowej zdarzają się nad wyraz często. Te pomiędzy Orłem a Zrywem uchodziły do rangi tych najciekawszych, wszak spotkały się w nich dwie najlepsze ekipy w ligowej tabeli z powiatu garwolińskiego.


Początek nie obfitował w zbyt wiele sytuacji bramkowych, obydwa zespoły wyraźnie się badały, nie chcąc utrudnić sobie życia na start głupio straconą bramką. Podopieczni Macieja Cieśli zaczęli pomału dochodzić do głosu. Dopięli swego w 43. minucie, kiedy najmniejszych szans Kielakowi nie dał Pietrzak.

Co ciekawe na boisku od pierwszej do ostatniej minuty prezentowali się obaj grający trenerzy, zarówno z Unina, jak i Sobolewa. Po ciężkiej pracy na boisku obaj szkoleniowcy musieli mieć sporo roboty w szatni, szczególnie w tej gospodarzy trener Głąbicki musiał obudzić swój zespół.

Rzeczywiście, udało się to bo to Orzeł wiódł prym od początku drugiej odsłony. Przypieczętował to golem Mikulskiego już w 63. minucie i na boisku utrzymywał się remis. Od tego momentu to gospodarze mieli więcej z gry i starali się poszukać zwycięstwa. Często brakowało im jednak dokładności i po kontrach Zryw mógł przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pod koniec wszyscy chcieliśmy wygrać ten mecz i za bardzo się otworzyliśmy. Przeciwnik miał parę groźnych kontr, ale nie potrafił tego wykorzystać. Nie do końca jestem zadowolony z remisu, ale wiem, że takie mecze też się zdarzają — podsumował występ swojego zespołu Głąbicki.

Teraz obydwa zespoły powalczą jeszcze o ligowe punkty na finiszu rozgrywek. Orzeł w niedzielę na wyjeździe z ULKS-em Gołąbek. Z kolei Zryw podejmie u siebie Czarnych Węgrów tego samego dnia, o tej samej godzinie.

Orzeł Unin — Zryw Sobolew
1:1 (0:1)

Bramki:
Mikulski 63` - Pietrzak 43`

Kartki:
Żaczek — M.Kazimierak, G. Kazimierak, Kowalczyk

Skład Orła:
Kielak — Hassan, Głąbicki, Mikulski, R. Wielgosz (50` Przebinda), P. Wielgosz (76` Nowak) Dobrowolski, Osiak, Szczęśniak, Żaczek, Dróżdż (90` Niedźwiedzki),

Skład Zrywu:
Łuczak — J. Cieśla (58` Kulik), M. Kazimierak, G. Kazimierak, Szymański, Pietrzak (83` Fic), Piros (58` Wiśnioch), Cieśla, Komar, Kowalczyk, Piętka (80` Tomaszek)

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.