czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Działali w duecie. Teraz oboje mogą ''posiedzieć'' nawet 10 lat

Dodano:
garwolin - Działali w duecie. Teraz oboje mogą ''posiedzieć'' nawet 10 lat

Włamywali się do domów i kradli. Ich łupy są warte ponad 20 tysięcy złotych, a na tym nie koniec...

Policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do domu jednorodzinnego, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Trojanów. Łupem sprawców padła między innymi złota i srebrna biżuteria. Pokrzywdzona wartość strat oceniła na około 15 tys. zł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. W krótkim czasie ustalili, że sprawców było dwóch – kobieta i mężczyzna. 

- W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym mógł przebywać wytypowany przez nich 34-latek. W wyniku przeszukania pomieszczeń, które zajmował kryminalni zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa. Po tym mężczyzna został zatrzymany. Do zatrzymania jego 39-letniej partnerki doszło na terenie Warszawy. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania garwolińscy kryminalni, oprócz mienia mogącego pochodzić z włamania, zabezpieczyli także narkotyki oraz gotówkę na poczet przyszłych kar - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzeczniczka KPP w Garwolinie.

Na podstawie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, że oboje odpowiadają też za inne włamanie. Przestępczy duet po wyważeniu drzwi balkonowych dostał się do domu w gminie Trojanów, skąd ukradli elektronarzędzia, narzędzia i alkohol łącznej wartości ponad 7 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

34-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzuty włamania. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 39-letnia kobieta oprócz zarzutu włamania odpowie też za nielegalne posiadanie środków odurzających. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają uzupełnienia zarzutów o kolejne podobne przestępstwa.

REKLAMA:


Zdjęcie: KPP Garwolin


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Bedok (, #IP eba52b9233) Odpowiedz

Gang jak Bonnie i Clyde

(, #IP 2939ff574f) Odpowiedz

lub Mr. & Mrs. Smith