czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Mali patrioci z pieśnią na ustach

Dodano:
garwolin - Mali patrioci z pieśnią na ustach

W Publicznym Przedszkolu ''Jaś i Małgosia'' w Borowiu odbył się przegląd pieśni patriotycznej - Mały patriota.

Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. Patriota kultywuje tradycję i obrzędy, obchodzi święta  i rocznice, oddaje cześć bohaterom narodowym oraz sławnym osobistościom zasłużonym dla kraju.  Dlatego z okazji  świąt państwowych nasze przedszkole corocznie aktywnie organizuje zajęcia dla dzieci. Nauczyciele uczą dzieci  historii naszego państwa , pieśni patriotycznych , znaczenia symboli narodowych.  Dzieci wykonują prace plastyczne różnymi technikami.

6 czerwca odbył się „Przegląd pieśni patriotycznej - Mały patriota” organizowany przez wychowawczynie przedszkola: Malwinę Poszytek, Beatę Łodygę i Martę Balas. Na występy zaproszono przedstawicieli władz gminy i szkoły: wójta gminy Borowie - panią Martę Serzysko, dyrektora Zespołu Oświatowego w Borowiu  - panią Ewę Wielgosz, wicedyrektora - panią Iwonę Serzysko. Występy dzieci przedszkolnych oglądali również starsi koledzy i koleżanki ze szkoły.

Na początku uroczystości przemówiła pani dyrektor Ewa Wielgosz, powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i dzieci. Podkreśliła, jak ważne jest obchodzenie świąt narodowych i zaprosiła na występ dzieci.

 Nasze grupy wystąpiły z pieśniami patriotycznymi:

- Zajączki: „ Poszło dziewczę po ziele”

- Misie: „ Flaga Polski”

- Biedronki- „ Piosenka małego patrioty”

- Żabki: „ To właśnie Polska”

- Jeżyki: „ Od morza aż do Tatr”

- Liski: „ Serce w plecaku”

- Pszczółki: „ Polak mały”

Po występach dzieci przemówiła pani wójt Marta Serzysko. Podziwiała występy przedszkolaków, podziękowała paniom z przedszkola za trud i wkład pracy włożony w naukę dzieci, szerzenie historii naszego państwa wśród najmłodszych.   

Każda z grup została zwycięzcą, dzieci  otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy  rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

Więcej zdjęć tutaj.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.