czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Dodano:
garwolin - Spotkanie z autorką książek dla dzieci

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie gościła Justyna Bednarek.

Na spotkanie z pisarką licznie przybyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Żelechowa. Na wstępie odbyło się wręczenie nagród książkowych laureatom konkursu plastycznego: „Najpiękniejsza ilustracja do książki Justyny Bednarek". Kolorowe prace z twórczości pisarki wyeksponowane zostały na przygotowanej wystawie.

Pani Justyna opowiedziała dzieciom o swojej przygodzie z pisaniem, jak to się zaczęło i co skłoniło ją do napisania opowieści o Niesamowitych Przygodach Dziesięciu Skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Pisarka podkreślała, że inspiracje do napisania książek czerpie z otoczenia i stara się, aby każda opowieść zawierała ziarnko prawdy. Dzieci z wielką radością zobaczyły fantastyczne miniaturki skarpetkowych bohaterów. Podczas spotkania autorka prezentowała fragmenty swoich książek, w których bohaterami są zwierzaki m.in. „Kury z grubej rury", o sprytnych kunach i o poszanowaniu zwierząt. Dzieci nie tylko z uwagą słuchały bajecznych opowieści, ale też aktywnie udzielały odpowiedzi na kierowane do nich pytania.


Podczas spotkania autorka chętnie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania, które dotyczyły jej życia osobistego, rodzinnego i dorobku literackiego. Na zakończenie pisarka zachęciła dzieci do podejmowania w życiu wciąż nowych wyzwań, podążania za swoimi marzeniami. Zasłuchani wystąpieniem pisarki uczestnicy spotkania nagrodzili autorkę gromkimi brawami, poprosili o autografy. Było to ciekawe, przesympatyczne spotkanie z literaturą. Przyczyni się zapewne do promocji czytelnictwa i zainteresowania ulubioną książką.
REKLAMA:


Zdjęcia: MGOK Żelechów


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.