czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Handlował podrobionymi narzędziami

Dodano:
garwolin - Handlował podrobionymi narzędziami

Mężczyzna oferował do sprzedaży podrobione narzędzia markowych firm.

Nielegalny handel podrobionymi elektronarzędziami to nierzadki proceder. Z reguły osoby oferujące taki towar umawiają się ze swoimi klientami za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie, albo w bezpośrednim kontakcie namawiają przypadkowe osoby. Najczęściej do transakcji dochodzi w pobliżu centrów handlowych. Sprzedawca zachęca klienta bardzo atrakcyjną ceną, sięgającą nawet połowy wartości markowego sprzętu.

- Funkcjonariusze garwolińskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzą nieustanne rozpoznanie tego typu przestępstw. Dzięki temu w ostatnim czasie zatrzymali 59-letniego obcokrajowca. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna na parkingu jednego z centrów handlowych w Garwolinie zaczepiał klientów. Oferował do sprzedaży elektronarzędzia w atrakcyjnej cenie. Rzeczy te miały znaki towarowe znanych firm. Policjanci dotarli do osoby, która kupiła od niego podrobione piły i agregat prądotwórczy - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzeczniczka KPP w Garwolinie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny sprzęt. 59-latek usłyszał zarzut z ustawy o prawie własności przemysłowej oraz oszustwa. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.


REKLAMA:


Zdjęcia: KPP Garwolin


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.