czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Podpalacze myśliwskich ambon dali się złapać

Dodano:
garwolin - Podpalacze myśliwskich ambon dali się złapać

Ich wspólnik był nieletni. Zajmie się nim sąd rodzinny.

Kryminalni z Garwolina zajmowali się sprawą zniszczenia i podpalenia trzech ambon myśliwskich w Leokadii i Przyłęku należących do jednego z kół łowieckich. W dwóch przypadkach ogień praktycznie doszczętnie zniszczył konstrukcje. Wartość strat łącznie oszacowano na kwotę 11 tys. złotych.

W każdym przypadku na miejscu zdarzenia śledczy przeprowadzili dokładne oględziny i zabezpieczyli ślady, które wskazywały, że mogą to być umyślne podpalenia i uszkodzenia. Od samego początku policjanci wiązali ze sobą pożary podejrzewając, że stoją za nimi te same osoby. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, koncentrując się m.in. na obserwacji okolic, w których doszło do zdarzeń, przesłuchując pokrzywdzonych i świadków.

Jak informuje podkom. Małgorzata Pychner, oficer prasowa KPP w Garwolinie, intensywna i skuteczna praca operacyjna garwolińskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia tożsamości sprawców. 

- Do sprawy zatrzymano 5 osób. Skrupulatnie gromadzony materiał oraz dokładna analiza zebranych dowodów dały podstawy do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów trzem z nich, natomiast sprawa ich nieletniego wspólnika zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Podejrzani przyznali się do winy. Swojego działania nie potrafili racjonalnie wyjaśnić. Wyglądało na to, że wpadli na głupi pomysł, który wspólnie zrealizowali - wyjaśnia policjantka

Podczas czynności policjanci ustalili, że sprawcy ukradli też umieszczoną w pobliżu fotopułapkę, ponieważ obawiali się, że mogła zarejestrować ich zachowanie. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt.

Za kradzież i zniszczenie cudzej własności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Zdjęcie: OSP Sokół


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Prawdziwi obrońcy zwierząt. (, #IP 4182560023) Odpowiedz

Jeśli ktoś uwiąże psa na łańcuchu lub krowę to za chwilę zjawiają się tzw. obrońcy praw zwierząt z fotografem i kręcą aferę jak stąd do Radomia. Gdy myśliwi zabijają zwierzęta np. sarny to podczas patroszenia okazuje się, że była kutna i w środku są małe sarenki, to nikogo to nie wzrusza. W lesie przy wodopojach stoją ambony i nikogo to nie wzrusza, przy ambonach wysypywany jest pokarm dla zwierząt w celu zanęty nikogo to nie wzrusza, nie ma TVN-u. Gdy myśliwy wytłukł całe stadu kuropatw, to nic się nie stało. Na stawach strzelają do pływającego lub siedzącego w szuwarach ptactwa to też nic się nie dzieje. Rozumiem tych,którzy wyłączyli ambony.

Do:prawdziwi obrońcy zwierząt. (, #IP 63fd9c98fc) Odpowiedz

Ignorant.