czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Szkoły powiatu garwolińskiego wysoko w rankingu "Perspektyw"

Dodano:
garwolin - Szkoły powiatu garwolińskiego wysoko w rankingu

10 stycznia 2017 roku ogłoszono wyniki kolejnego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych wydawnictwa „Perspektywy”. Kapituła Rankingu na podstawie danych z CKE, OKE i od organizatorów Olimpiad Przedmiotowych opracowała listę 500 najlepszych liceów oraz 300 najlepszych techników w kraju.

W przypadku liceów wzięto pod uwagę następujące kryteria pracy szkół: sukcesy w olimpiadach (30%) , wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%). W przypadku techników decydowały: sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).
Na 136 miejscu w kraju znalazło się KLO im. Cypriana K. Norwida, ze współczynnikiem 50.63 i tytułem "Srebrnej Szkoły".

W tym zaszczytnym gronie najlepszych polskich szkół znalazły się szkoły prowadzone przez powiat garwoliński. Wśród liceów – Liceum Ogólnokształcące w  Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Szkoła ta zajmując 446 miejsce w kraju  i 88 na Mazowszu (wskaźnik rankingowy – 39,28), zdobyła tytuł „Brązowej Szkoły Rankingu 2017”.  Pozostałe  licea znalazły się poza finałową 500. W gronie 150 najlepszych szkół licealnych województwa mazowieckiego znalazły się jeszcze: na 145 miejscu Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie (wskaźnik - 32,17) oraz na 150 miejscu – Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie (wskaźnik – 31,66).

REKLAMA:


W gronie techników powiatowych, tradycyjnie od lat najlepsze jest Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W tegorocznym  notowaniu szkoła ta zajmując 152 miejsce w kraju i 14 na Mazowszu (wskaźnik – 54,08), zdobyła tytuł „Srebrnej Szkoły Rankingu 2017”. Warto wspomnieć, że placówka ta jest notowana w tym prestiżowym  rankingu po raz jedenasty.  Po raz pierwszy w gronie najlepszych 300 techników w kraju, znalazło się też Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Szkoła zajmując 215 miejsce w kraju  i 24 w woj. mazowieckim (wskaźnik – 51,20), zdobyła tytuł „Brązowej Szkoły Rankingu 2017”. Pozostałe technika znalazły się poza finałową 300.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ela (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

KLO chyba jeszcze tak nisko nie było. Jakieś wnioski? Co lub kto jest tego powodem?

Medal brązowy lepszy od srebrnego (, #IP 4cdf68aaa5) Odpowiedz

Jak Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie jest na pozycji 446 w kraju to dobrze, a KLO na 136 to źle. Może więcej obiektywizmu w spojrzeniu na wyniki. Znam wiele osób z rocznika maturalnego 2016 uczęszczających do jednej i drugiej szkoły i wiem, że tym razem zdobycie tych wyróżnień przez szkoły było nie małym wyzwaniem.

Ela (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

Hmmm,to nie jest kwestia koloru medalu tylko obawa, że to, co rodzice wielokrotnie sugerowali ma odzwierciedlenie w spadku KLO.