reklama

Uczniowie chcą zaszczepić pasję do literatury. Projekt społeczny NIEczytani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaUczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie stworzyli projekt społeczny NIEczytani w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który ma na celu szerzenie miłości do książek. Chcą w ten sposób zaszczepić pasję do literatury, żeby jak mówią, zapoznawanie się z nią nie było przykrym obowiązkiem, lecz częściej wybieraną formą spędzania czasu wolnego i przyjemnością.
reklama

Jak powszechnie wiadomo, poziom czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży stopniowo spada. Nie zauważamy już fascynacji czy nawet zainteresowania literaturą w tej grupie, co pokazują badania, z których wynika, że tylko 43% z niej sięga po słowo drukowane, reszta preferuje social media czy gry komputerowe. Dlatego my, uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie, postanowiliśmy stworzyć projekt społeczny NIEczytani w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który ma na celu szerzenie miłości do książek. - piszą organizatorzy akcji. 

reklama

W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Głasek, Alicja Babik, Kacper Zadrożny, Maciej Pasik, Maja Piecek, Maksymilian Staros (lider), Michalina Oskroba, Oliwia Sikora oraz Kacper Zadrożny. Główną grupą docelową naszego projektu są dzieci i młodzież.

Jak wyglądają działania?

- Przede wszystkim organizujemy zajęcia w przedszkolach i szkołach. Byliśmy już w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im 1 Pułku Strzelców Konnych, Publicznym Przedszkolu „Akademii Pana Kleksa” oraz w naszej szkole, czyli w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. A to dopiero początek. Przed nami jeszcze chociażby Dni Otwarte Naszej szkoły odbywające się 5 kwietnia, na które wszystkich serdecznie zapraszamy! -opisują pasjonaci książek. Prowadzone przez nich warsztaty przybierają różną formę - w zależności od wieku odbiorców. W przedszkolach czytane są książki, natomiast w szkołach podstawowych i średnich pokazywane prezentacje opisujące życiorysy twórców oraz ich najciekawsze dzieła.

reklama

Wsparcie finansowe zapewniła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, co pozwala na ufundowanie pomocy do prowadzenia zajęć oraz nagrody dla ich uczestników.

- Kolejnym, ważnym aspektem naszego projektu jest działalność w mediach społecznościowych. Jako że naszym głównym beneficjentem jest młodzież, a do niej najłatwiej dotrzeć właśnie przez Internet, to w tej przestrzeni realizujemy dużą część naszych aktywności. Można nas odnaleźć na TikToku, Instagramie oraz Facebooku pod nazwą @nieczytani.klo. Publikujemy tam treści zarówno informacyjne, jak i edukacyjne. Część z nich ma też charakter humorystyczny, co, mamy nadzieję, zapewni nam dotarcie do dużego grona odbiorców, których zarazimy miłością do literatury. - zachęcają uczniowie katolickiego LO. 

reklama

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo