reklama

Zespół Interdyscyplinarny w gminie Garwolin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zespół Interdyscyplinarny w gminie Garwolin - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaDzięki powołanemu zespołowi gmina Garwolin będzie mogła jeszcze skuteczniej przeciwdziałać przemocy i agresji. Do dyspozycji GOPS-u, który zapewnia obsługę organizacyjno-techniczną zespołu, będą: policja, GKRPA, kurator sądowy, dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy szkół gminnych.
reklama

Wczoraj, 12 marca, odbyło się pierwsze spotkanie 14-osobowego Zespołu Interdyscyplinarnego, który właśnie rozpoczyna swoją działalność na terenie gminy Garwolin. Jak ważne zadanie stoi przed członkami ZI i jaką rolę odgrywać będzie zespół, mówił wójt, Tomasz Łysiak: - Każda gmina jest zobowiązana do powołania Zespołu Interdyscyplinarnego. Nasz zespół, jak każdy inny, zajmie się udzielaniem pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. W środowiskach wiejskich tej przemocy jest mniej, ale przypadki agresji na terenie naszej gminy zdarzają się. Ktoś musi się tym problemem zająć. Dlatego z pełną odpowiedzialnością przystąpiliśmy do realizacji tego zadania.

reklama

Przed szkoleniem z zakresu funkcjonowania takich zespołów powołano przewodniczącego i jego zastępcę. Na czele Zespołu Interdyscyplinarnego w gminie Garwolin stanęła Iwona Pluta, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jej zastępcą została Agnieszka Szczypek, zastępca dyrektora i nauczyciel Zespołu Szkół w Michałówce. 

@@@

Siedziba ZI znajduje się w Urzędzie Gminy Garwolin. Jak zadeklarowali członkowie nowej gminnej organizacji, zarówno GOPS z Beatą Piotrowską na czele, jak i przewodnicząca, mogą liczyć na pełne wsparcie z ich strony.

A w skład zespołu, oprócz powołanego kierownictwa, weszli: Dorota Bogusz, starszy pracownik socjalny GOPS w Garwolinie, Darisz Maszkiewicz, naczelnik Wydziału Prewencji KPP Garwolin, Mirosław Walicki, kierownik Działu Rozliczeń i Analiz SP ZOZ, Monika Szablewska, pedagog szkolny w SP w Rębkowie, Małgorzata Płońska-Krajewska, pedagog szkolny ZS w Rudzie Talubskiej, Jolanta Banaszek, pedagog szkolny PSP w Woli Rębkowskiej, Anna Czajka-Popińska, nauczyciel, pedagog szkolny ZS w Michałówce, Monika Zawadzka, nauczyciel PG w Woli Rębkowskiej, Joanna Jaroniec, pedagog szkolny PSP w Wilkowyi, Jolanta Pyza, nauczyciel PSP w Woli Władysławowskiej oraz nieobecne na wczorajszym spotkaniu Anna Zięba, prezes zarządu Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" i Beata Juszczuk, kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Garwolinie.

reklama

Czym zajmą są członkowie tego zespołu? Diagnozą problemu przemocy w konkretnej rodzinie, by następnie podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze w środowisku zagrożonym przemocą lub interwencję tam, gdzie występuje patologia. Zadaniem zespołu będzie najpierw opracowywanie, później - realizacja indywidualnych planów pomocy i działania skierowane w stronę osób, które dopuszczają się przemocy.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo