Od około 30 lat Elżbieta Jaworowicz prowadzi program interwencyjny TVP „Sprawa dla reportera". Sprawa, która przywiodła dziennikarkę do Trąbek, dotyczyła sytuacji pogorzelców z gminy Pilawa, którzy tuż przed świętami wiekanocnymi stracili dach nad głową. 24 marca podczas pożaru zginęła jedna osoba, a 32 straciły dach nad głową.
Już wtedy inspektor budowlany zakazał mieszkańcom powrotu do swoich domów ze względu na fatalny stan budynku. Szósty pożar pustostanu, który wybuchł na dzień przed wizytą reporterki, spowodował dalsze osłabienie konstrukcji. Spaleniu uległa między innymi część klatki schodowej.
@@@
Ci, którzy stracili dach nad głową pokazali dziennikarce stan swoich mieszkań. Musieli je opuścić, choć każdy znalazł, w większości przypadków z pomocą gminy, lokal zastępczy. Pogorzelcy oprowadzili Elżbietę Jaworowicz po opuszczonym budynku. Przedstawili sprawę ze swojego punktu widzenia.
Podczas spotkania zabrakło jednak przedstawicieli urzędu gminy. Choć urząd gminy nie jest stroną w sprawie, ponieważ budynek należy do firmy Przemysł Szklany w Polsce, to gmina zobowiązała się do pomocy pogorzelcom. Zwoływane były spotkania, radni dyskutowali na ten temat podczas sesji – na jednej z nich obecni byli mieszkańcy Osadniczej 49 w Trąbkach.
Jak powiedziała nam burmistrz miasta i gminy Pilawa, Albina Łubian, urząd nie został zaproszony do rozmów przed pustostanem.
Program „Sprawa dla reportera” emitowany jest na antenie TVP 1 w czwartki o godzinie 21.20. Terminu programu dotyczącego pogorzelców z Trąbek jeszcze nie znamy. Prawdopodobnie będziemy mogli go obejrzeć w ciągu najbliższych tygodni.
Sprawa pogorzelców z Trąbek w "Sprawie dla reportera"
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Monika Świetlińska
reklama
Z GarwolinaNiemałe zainteresowanie mieszkańców Trąbek wzbudził wczorajszy przyjazd Elżbiety Jaworowicz do gminy Pilawa. Pogorzelcy opowiedzieli dziennikarce TVP o powodach utraty dachu nad głową.
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.