reklama

To już IV edycja Festiwalu Etnograficznego Powiatu Garwolińskiego w Miętnem

Opublikowano:
Autor:

To już IV edycja Festiwalu Etnograficznego Powiatu Garwolińskiego w Miętnem - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z powiatu garwolińskiegoW niedzielę 3 sierpnia odbędzie się wielkie święto naszej lokalnej kultury i tradycji - IV Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego w Miętnem. Organizatorzy już teraz zapraszają artystów ludowych, rękodzielników i wystawców do zaprezentowania swojej twórczości i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
reklama

To już kolejna edycja imprezy, która stwarza okazję, by wspólnie poznawać i kultywować bogate tradycje ziemi garwolińskiej. W poprzednich latach wydarzenie przyciągnęło rzesze mieszkańców i wielbicieli ludowości i folkloru. 

W tym roku festiwal odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia. Szczegółowy program nie został jeszcze przedstawiony, ale już teraz organizatorzy zapraszają  artystów ludowych, rękodzielników i wystawców do wzięcia udziału w wydarzeniu i zgłaszania swpoch stoisk:

- Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Festiwalu Etnograficznym Powiatu Garwolińskiego, który odbędzie się 3 sierpnia 2025 roku w Miętnem. Wydarzenie stanowi wyjątkową okazję do zaprezentowania swojej twórczości, promowania lokalnego rzemiosła oraz sprzedaży wyrobów wśród szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy do wystawienia stoisk z rękodziełem, sztuką ludową oraz innymi produktami związanymi z tradycją i kulturą regionu. - czytamy w mediach społecznościowych Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, które jest głównym organizatorem imprezy.

reklama

Silnie zakorzenione tradycje ludowe

Ziemia garwolińska ma silnie zakorzenione tradycje ludowe. Rzeźbiarstwo, muzyka ludowa, dawne potrawy, rękodzieło – to sztandarowe elementy folkloru popularne w tej części regionu środkowej Wisły, które chcemy kultywować i promować. Na terenie powiatu jest bardzo wielu twórców ludowych. Do dnia dzisiejszego grają legendarne na Mazowszu kapele ludowe, mieszkają tu osoby, które uprawiają tradycyjne rękodzielnictwo. Bogata jest również hodowla koni. To wszystko jest fenomenem na skalę województwa mazowieckiego oraz całego kraju. Miejscowe KGW zrzeszają liczne grono członków, podejmują szereg inicjatyw w obszarze popularyzacji kultury ludowej.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo