Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 stycznia 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 stycznia 2020 r.)

Pożary sadzy w kominach budynków mieszkalnych w Więckowie, Samorządkach, i w miejscowości Ostrybór, były przyczyną interwencji strażaków. Do pożaru rozdzielni elektrycznej doszło też w Łaskarzewie. Sprawdź do jakich zdarzeń wyjeżdżali w ubiegłym tygodniu strażacy.


14 stycznia 2020 r.

Zdarzenie drogowe w Czyszkówku

O godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodów osobowych w miejscowości Czyszkówek. Osoby podróżujące opuściły pojazdy o własnych siłach i nie wymagały opieki medycznej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania w pojazdach. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

Zdarzenia drogowe w Rębkowie
Tuż po godz. 19 w Rębkowie motocykl uderzył w przydrożne drzewo. W zdarzeniu ucierpiał kierujący jednośladem, którego zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. Działania dwóch zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

15 stycznia 2020 r.

Pożary sadzy w kominie budynków mieszkalnych

W miejscowości Ostrybór w godzinach nocnych miał miejsce pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Podczas dwugodzinnych działań ratownicy wygasili piec, podali proszek gaśniczy do wnętrza komina i monitorowali temperaturę przewodu kominowego.
W minionym tygodniu jeszcze dwukrotnie strażacy uczestniczyli w działaniach związanych z pożarami sadzy w kominach budynków mieszkalnych tj. w Więckowie i Samorządkach.

REKLAMA:


Tlenek węgla w Żelechowie
W Żelechowie około godz. 17 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, z lokalami usługowymi w części parteru wykryto obecność tlenku węgla. Działania zastępów PSP i OSP polegały na ustalenia źródła emisji czadu i potwierdzenia jego obecności we wszystkich lokalach. Skutkiem prowadzonych działań było wydanie zakazu użytkowania dotychczasowych źródeł ciepła do czasu wykonania przeglądów przewodów dymowych i wentylacyjnych. W przypadku tego zdarzenia fakt wyposażenia jednego z lokali w czujnik tlenku węgla uchronił lokatorów budynku przed poważniejszymi konsekwencjami.

REKLAMA:


17 stycznia 2020 r.
Zdarzenie drogowe w Miętnem

W godzinach porannych w Miętnem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego. Działania zastępu PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. Po przekazaniu rannej osoby zespołowi ratownictwa medycznego działania zakończono.

Zdarzenie drogowe w Piastowie

Tego samego poranka w trudnych warunkach atmosferycznych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Piastów. Na skutek wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych na drodze powiatowej płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy.

Pożar garażu przyległego do budynku mieszkalnego w Łaskarzewie
Po godz. 16 doszło do pożaru pomieszczeń garażu w budynku mieszkalnym w Łaskarzewie. W akcji gaśniczej trwającej dwie godziny brały udział trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Poza stratami materialnymi nikt nie odniósł obrażeń. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Więcej TUTAJ.

20 stycznia 2020 r.

Nieszczelność instalacji gazowej w Garwolinie

Po godz. 6 w Garwolinie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej przy skrzynce gazomierza, która znajdowała się na ścianie budynku mieszkalnego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zakręceniu zaworu odcinającego dopływ gazu
do budynku. Po przyjeździe Pogotowia Gazowego miejsce zdarzenia zostało przekazane. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Czujniki Dymu (, #IP 097a3eac08) Odpowiedz

Prostym i skutecznym sposobem, zabezpieczenia się przed pożarem, jest zastosowanie na suficie czujnika dymu.