KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Powstaje Izba Pamięci w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Powstaje Izba Pamięci w Żelechowie

Trwają prace związane z przebudową zabytkowego dworku zlokalizowanego przy ul.Aleja Wojska Polskiego w Żelechowie. W ramach przedmiotowej inwestycji powstanie Izba Pamięci Ziemi Żelechowskiej, w której zostanie stworzonych 6 sal muzealnych, gdzie zostaną wyeksponowane przedmioty prezentujące bogatą historię miasta i osób związanych z ziemią żelechowską oraz powiatem garwolińskim.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi remontowo-budowlane, Waldemar Rzeźnik z okolic Radomia. Zadanie realizowane z udziałem środków zewnętrznych pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 500.000,00 zł.

W czerwcu kontynuowane są prace budowlane przy przebudowie zabytkowego dworku przy ul. Aleja Wojska Polskiego w Żelechowie. W chwili obecnej na ukończeniu są prace związane z wykonaniem elewacji budynku oraz rozpoczęły się prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Żelechów coraz piękniejszy (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Jeszcze nie tak dawno były tam same rudery z ratuszem podpartym kołkami na czele a teraz wszystko wypucowane że aż miło pospacerować po mieście. Gdyby nie zaraza to pewnie już by tam można było spotkać wiele znanych z telewizji osób które w ubiegłym roku często się tam pojawiały. W całym powiecie to już chyba tylko Garwolin najbardziej zapyziały się został. Czy cokolwiek tam zostało odnowione oprócz bloków oblepianych styropianem bo nie zauważyłem.

W garwolinie (, #IP f4390ffeb0) Odpowiedz

W garwolinie mamy piękne kościoły i 3-i się buduje. I parki , zbędni są celebryci.. mamy ich dość 🤩😇